«Միասին երեխաների համար». հավաքվել է 4 միլիոն 600․000 դրամ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀուլիսի 4-ին, Հանրային հեռուստաընկերությամբ և «Togetherforchildren» YouTube-յան ալիքով հեռարձակված «Միասին երեխաների համար» խորագրով բարեգործական համերգի շրջանակում հավաքվել է ավելի քան 4 միլիոն 600․000 դրամ։ Ողջ հասույթն ուղղվել է «City of smile/Ժպիտների քաղաք» բարեգործական հիմնադրամին, որի առաքելությունն է օգնել քաղցկեղ և արյան հիվանդություններ ունեցող երեխաների և մինչև 25 տարեկան երիտասարդների բուժմանը։
«Միասին երեխաների համար» խորագրով համերգային երեկոյին միացել էին Արա Մալիկյանը (Իսպանիա), Արա Գևորգյանը (Հայաստան), Հարութ Փամբուկչյանը (ԱՄՆ), Ռոզի Արմենը (Ֆրանսիա), Սիբիլը (Թուրքիա), Վահե Բերբերյանը (ԱՄՆ), Սերժ Ավետիքյանը (Ֆրանսիա), Սեպուհ Սիմոնյանը (ԱՄՆ), Լենա Շամամյանը (Սիրիա), Սերուժ Քրաջյանը (Կանադա), Էլի Բերբերյանը (Կանադա), Կև Օրկիյանը (Անգլիա), Նյու Դոկտա/ New Docta խումբը (ԱՄՆ), Ալվարո Հակոբյանը (Ուրուգվայ), «Գուսան» նվագախումբը (Արգենտինա):
Արվեստագետներն իրենց կատարումները նվիրել էին քաղցկեղ և արյան հիվանդություններ երեխաներին՝ կոչ անելով ակտիվորեն մասնակցել դրամահավաքին։
Գործունեության երկու տարվա ընթացքում ‹‹City of smile/Ժպիտների քաղաք›› հիմնադրամը ՀՀ-ից և Արցախից մինչև 25 տարեկան ավելի քան 300 երեխայի և երիտասարդի ապահովել է անվճար բուժմամբ, դեղորայքով, վիրահատական միջամտությամբ, օրական 4-անգամ սնունդով և սոցիալ-հոգեբանական ծառայությամբ։
Այս ընթացքում հիմնադրամը տրամադրել է ավելի քան 495.000.000 ՀՀ դրամի աջակցություն։ Ամսական կտրվածքով հիմնադրամը տրամադրում է 30-40 միլիոն դրամի աջակցություն։ Հիմնադրամի կարևորագույն ծրագրերից մեկն է Հայաստանում մանկական քաղցկեղի պալիատիվ օգնության առաջին բաժանմունքի և հյուրատան կառուցումը։ Մանկական քաղցկեղի պալիատիվ օգնության առաջին բաժանմունքի շինարարությունն արդեն մեկնարկել է։
Համաձայն վիճակագրության ՀՀ-ում և Արցախում բուժվում է քաղցկեղ և արյան հիվանդություններ ունեցող երեխաների 70%-ը։
‹‹City of smile/Ժպիտների քաղաք›› բարեգործական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահը ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանն է։

«Все вместе для детей»: собрано 4 млн 600 000 драмов
Поддержи А1+!В рамках благотворительного концерта “Все вместе для детей”, транслируемого Общественным телевидением и каналом “Togetherforchildren” на YouTube, собрано более 4 млн 600 000 драмов.
Вся выручка была направлена в благотворительный Фонд “City of smile / Город улыбок”, миссия которого заключается в оказании помощи в лечении детей с онкологией и заболеваниями крови и молодых людей до 25 лет.
В концерте “Все вместе для детей” приняли участие Ара Маликян (Испания), Ара Геворгян (Армения), Арут Памбукчян (США), Рози Армен (Франция), Сибил (Турция), Ваге Берберян (США), Серж Аветикян (Франция), Сепух Симонян (США), Лена Шамамян (Сирия), Серуж Краджян (Канада), Эли Берберян (Канада), Кев Оркиян (Англия), Группа “New Docta” (США), Алваро Акопян (Уругвай), оркестр “Гусан” (Аргентина).
Артисты посвятили свои выступления больным детям, призывая всех активно участвовать в сборе средств.
За два года деятельности Фонд “City of smile / Город улыбок” обеспечил бесплатное лечение, хирургическое вмешательство, медикаменты, питание и социально-психологическую службу 300 детям и молодым людям в возрасте до 25 лет из Армении и Арцаха.
За это время фонд предоставил более 495.000.000 драмов. Ежемесячно фонд оказывает помощь в размере 30 - 40 млн драмов. Одной из важнейших программ фонда является строительство в Армении первого отделения паллиативной помощи детям с онкологией и гостевого дома. Строительство первого отделения паллиативной помощи детям с онкологией уже начато.
Председателем Совета попечителей благотворительного Фонда “City of smile / Город улыбок” является супруга премьер-министра Республики Армения Анна Акопян.