Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հուլիսի 2-ի երեկոյան հեռախոսազրույց է ունեցել Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ։
Նախագահ Սարգսյանը Բելառուսի գործընկերոջը ջերմորեն շնորհավորել է հուլիսի 3-ին նշվող երկրի ազգային տոնի՝ Բելառուսի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ:
Հայաստանի նախագահը բարձր է գնահատել երկու երկրների միջև զարգացող փոխգործողությունն ու արդյունավետ համագործակցությունը քաղաքական, տնտեսական, հումանիտար ոլորտներում։
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը կարևորել է Բելառուսի փորձը բարձր տեխնոլոգիաների և տնտեսության մի շարք այլ ոլորտներում։
Նախագահները մտքեր են փոխանակել համագործակցության հեռանկարների, համատեղ ծրագրերի իրականացման հարցերի շուրջ։
Հայաստանի նախագահն իր երախտագիտությունն է հայտնել Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին՝ Մինսկում հայկական եկեղեցու կառուցման համար հողատարածք տրամադրելու հարցում աջակցության համար։

Армен Саркисян провел телефонный разговор с президентом Беларуси Александром Лукашенко
Президент Республики Армения Армен Саркисян вечером 2 июля провел телефонный разговор с президентом Беларуси Александром Лукашенко.
Президент Саркисян тепло поздравил белорусского коллегу с отмечаемым 3 июля Национальным праздником страны - Днем независимости Республики Беларусь.
Президент Армении высоко оценил развивающееся взаимодействие и эффективное сотрудничество между двумя странами в политической, экономической, гуманитарной сферах.
Армен Саркисян отметил важность опыта Беларуси в сфере высоких технологий и в ряде других сфер экономики.
Президенты обменялись мнениями вокруг перспектив сотрудничества, реализации совместных программ.
Президент Армении выразил признательность Александру Лукашенко за оказание содействия в вопросе предоставления земли для строительства Армянской церкви в Минске.