Մահվան 6 նոր դեպք կա՝ 5 կին, 1 տղամարդ
Հուլիսի 2-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 26658 դեպք, որոնցից 15036-ն` առողջացած, 459-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11010 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 115765 թեստավորում: Այդ մաին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից։
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 593 նոր դեպք և 473 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 79 (կին), 68 (կին), 62 (կին), 63 (տղամարդ), 72 (կին) և 78 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 153 է:

6 новых случаев смерти – 5 женщин, 1 мужчина
В Армении по положению на 11:00 2 июля подтверждено 26 658 случаев COVID-19, из которых 15 036 - выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 10 010 пациентов. Всего было проведено 115 765 тестов.
Выявлено 593 новых случая заражения, 473 пациента выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 459 летальных исходов (увеличились на 6).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были мужчина 63 лет и женщины 79, 68, 62, 72, 78 лет. Все пациенты, кроме последней, имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксированы 4 случая смерти, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни.  Таких случаев - 153.