Արմեն Մուրադյանը՝ նախագահականում (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շարունակում է առողջապահական ոլորտի մասնագետների հետ քննարկումները կորոնավիրուսի համավարակի դեմ պայքարի և հաղթահարման ուղիների շուրջ:
Նախագահն այսօր հանդիպել է Երևանի պետական բժշկական համալսարանի ռեկտոր, առողջապահության նախկին նախարար Արմեն Մուրադյանի հետ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են համավարակի կանխարգելման և հաղթահարման ուղղությամբ իրականացվող միջոցառումներին, այդ աշխատանքներում երիտասարդ մասնագետների, այդ թվում՝ ԵՊԲՀ ներկայացուցիչների ներգրավվածությանը: Նրանք կարևորել են նաև անհրաժեշտ կանխարգելիչ և նախապատրաստական քայլերի ձեռնարկումը՝ հետագա հնարավոր համավարակների կանխմանն առավել պատրաստ լինելու համար:

Армен Мурадян – в президентской резиденции (видео)
Президент Республики Армения Армен Саркисян продолжает обсуждения со специалистами здравоохранения о путях борьбы с эпидемией коронавируса и ее преодолении.
1 июля Армен Саркисян встретился с ректором Ереванского государственного медицинского университета, бывшим министром здравоохранения Арменом Мурадяном.
Собеседники коснулись осуществляемых для предотвращения и преодоления эпидемии мероприятий, привлечения к этим работам молодых специалистов, в том числе представителей ЕГМУ. Они также подчеркнули важность принятия необходимых превентивных и подготовительных мер, чтобы быть более подготовленными к предотвращению возможных эпидемий.