Դատախազության մի շարք աշխատակիցներ արժանացել են պետական և գերատեսչական պարգևների
ՀՀ դատախազության աշխատողի օրվա կապակցությամբ ՀՀ վարչապետի միջնորդության հիման վրա ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի 2020թ․ հունիսի 30-ի հրամանագրերով ՀՀ դատախազության մի շարք ներկայացուցիչներ արժանացել են պետական պարգևների և դասային աստիճանների։
Մասնավորապես ՀՀ Նախագահի հրամանագրով օրինականության և իրավակարգի ամրապնդման գործում ներդրած ավանդի համար «Մխիթար Գոշ» մեդալով են պարգատրվել՝
• ՀՀ գլխավոր դատախազության՝ Հատուկ քննչական ծառայության վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետ Արսեն Մարտիրոսյանը
• ՀՀ գլխավոր դատախազության Ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետ Արմեն Փանոսյանը,
• ՀՀ զինվորական կենտրոնական դատախազության զինվորական ծառայության դեմ ուղղված հատկապես կարևոր գործերով քննության նկատմամբ հսկողության բաժնի պետ Գուրգեն Հակոբյանը։
ՀՀ Նախագահ Արմեն Սարգսյանի 2020թ․ հունիսի 30-ի հրամանագրով ՀՀ Արագածոտնի մարզի դատախազ Սարգիս Մնացականյանին շնորհվել է արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան։
ՀՀ դատախազության աշխատողի օրվա կապակցությամբ ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի կողմից՝ աշխատանքային պարտականությունները գերազանց և բարձր պատասխանատվությամբ կատարելու համար շնորհակալագրերի են արժանացել՝
• ՀՀ գլխավոր դատախազության կազմակերպական-վերահսկողական և իրավական ապահովման վարչության պետ Արմեն Մարուխյանը,

Ряд сотрудников прокуратуры удостоены государственных и ведомственных наград
Поддержи А1+!По случаю Дня работника прокуратуры на основании ходатайства премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна указами президента Республики Армения Армена Саркисяна от 30 июня 2020 года ряд представителей прокуратуры Республики Армения удостоены государственных наград и классных чинов.
В частности, указом президента Республики Армения за вклад в дело укрепления законности и правопорядка медалью “Мхитар Гош” награждены:
Арсен Мартиросян, начальник отдела правового контроля Генеральной прокуратуры Республики Армения
Армен Паносян, начальник управления по надзору за законностью досудебного производства при Службе национальной безопасности Генеральной прокуратуры Республики Армения
Начальник отдела контроля за расследованием особо важных дел, направленных против военной службы Центральной военной прокуратуры Республики Армения Гурген Акопян.
Указом президента Республики Армения Армена Саркисяна от 30 июня 2020 года прокурору Арагацотнской области Саркису Мнацаканяну присвоен классный чин государственного советника юстиции третьего класса.
В связи с Днем работника прокуратуры благодарственные грамоты за отличное и ответственное выполнение трудовых обязанностей от председателя Национального собрания Республики Армения Арарата Мирзояна получили:
Начальник управления организационно-контрольного и правового обеспечения Генпрокуратуры Республики Армения Армен Марухян