Ռուստամ Բադասյանը բարձր է գնահատել Հայաստանում իր առաքելությունն ավարտող ԵԽ գրասենյակի ղեկավարի աշխատանքը
Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում իր առաքելությունն ավարտող Եվրոպայի խորհրդի երևանյան գրասենյակի ղեկավար Նատալյա Վուտովային:
Նախարարը շնորհակալություն է հայտնել տիկին Վուտովային կատարած գերազանց աշխատանքի ու արդյունավետ համագործակցության համար և շեշտել Եվրոպայի խորհրդի աջակցության կարևորությունը՝  Հայաստանում ընթացող բարեփոխումների համատեքստում։
Եվրոպայի խորհրդի գրասենյակի ղեկավարը ևս շնորհակալություն է հայտնել փոխգործակցության համար և ընդգծել, որ, լինելով իրավաբան, Արդարադատության նախարարության հետ համագործակցությունն ու իրականացրած ծրագրերն իր համար հոգեհարազատ են եղել։
Հանդիպման ընթացքում հակիրճ անդրադարձ է կատարվել համատեղ իրականացված և ընթացքի մեջ գտնվող մի շարք ծրագրերի արդյունքներին, որոնք վերաբերել են Քրեական և Քրեական դատավարության նոր օրենսգրքերի նախագծերին, պրոբացիայի ոլորտի բարեփոխումներին, կոռուպցիայի դեմ պայքարին, խոշտանգումների կանխարգելմանն ուղղված աշխատանքներին և այլն։
Անդրադառնալով դատական համակարգում վեթինգի իրականացման հարցին՝ ԵԽ երևանյան գրասենյակի ղեկավարն ընդգծել է, որ Արդարադատության նախարարության կողմից Դատական օրենսգրքում կատարված փոփոխություններով ստեղծվել է անհրաժեշտ գործիքակազմը՝ այն արդյունավետ և եվրոպական ստանդարտներին ու արժեքների համահունչ իրականացնելու համար։
Նախարար Բադասյանը, ևս մեկ անգամ շնորհակալություն հայտնելով տիկին Վուտովային՝ ներդրած ջանքերի համար, ԵԽ-ի հետ համագործակցությունը նույն արդյունավետությամբ շարունակելու պատրաստակամություն է հայտնել։
Նատալյա Վուտովան իր հերթին Եվրոպայի խորհրդի պատրաստակամությունն է հայտնել շարունակել Հայաստանին ուղղված աջակցությունը՝ օրենքի գերակայության ամրապնդման և բարեփոխումների իրականացման առաքելության ճանապարհին:

Рустам Бадасян высоко оценил работу руководителя офиса СЕ, завершающую свою миссию в Армении
Министр юстиции Рустам Бадасян сегодня принял руководителя ереванского офиса Совета Европы Наталью Вутову, завершающую свою миссию в Армении.
Министр выразил благодарность госпоже Вутовой за проделанную отличную работу и эффективное сотрудничество и подчеркнул важность содействия Совета Европы в контексте проводимых в Армении реформ.
Руководитель офиса Совета Европы также выразила благодарность за сотрудничество и подчеркнула, что, так как она юрист, сотрудничество с Министерством юстиции и осуществленные программы были ей близки по духу.
В ходе встречи кратко были затронуты результаты ряда совместно реализованных программ и находящихся в процессе, которые касаются проектов новых кодексов: Уголовного и Кодекса уголовного судопроизводства, реформ в сфере пробации, борьбы с коррупцией, работ по предупреждению пыток и др.
Касаясь вопроса осуществления в судебной системе веттинга, глава Ереванского офиса СЕ подчеркнула, что с изменениями, внесенными в Судебный кодекс Министерством юстиции, создан необходимый инструментарий для его эффективного и созвучного европейским стандартам и ценностям выполнения.
Министр Бадасян, еще раз выразив благодарность госпоже Вутовой за приложенные усилия, выразил готовность продолжить сотрудничество с СЕ с той же эффективностью.
Наталья Вутова, в свою очередь, выразила готовность Совета Европы продолжить содействие Армении на пути действий по укреплению верховенства закона и реализации реформ.