Հունիսի 30-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 25542 դեպք, որոնցից 14048-ն` առողջացած, 443-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10904 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 111844 թեստավորում: Այդ մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից։
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 415 նոր դեպք և 751 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 59 (կին), 74 (տղամարդ), 82 (կին), 43 (տղամարդ), 65 (կին), 80 (կին), 74 (կին), 87 (կին), 73 (կին) և 46 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 147 է:

В Армении по положению на 11:00 29 июня подтверждено 25 542 случая COVID-19, из которых 14048 - выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 10 904 пациента. Всего было проведено 111 844 теста.
Выявлено 415 новых случаев заражения, 751 пациентов выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 443 летальных исхода (увеличились на 10).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были мужчины 74, 43, 46 лет и женщины 59, 82, 65, 80, 74, 87, 73 лет. Все пациенты, кроме последней, имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксированы  4 случая смерти, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни.  Таких случаев - 147.