Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ՌԴ դեսպանին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են կորոնավիրուսի տարածման հետևանքով երկու երկրներում ստեղծված սոցիալ-տնտեսական իրավիճակն ու դրա մեղմմանն ուղղված միջոցառումները:
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը և դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինն անդրադարձել են նաև Հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահների՝ սույն թվականի հունիսի 23-ին կայացած հանդիպման շրջանակներում քննարկված երկկողմ օրակարգի արդիական հարցերին:

Мгер Григорян принял посла РФ
Вице-премьер Мгер Григорян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения Сергея Копыркина.
В ходе встречи собеседники обсудили сложившуюся вследствие распространения коронавируса социально-экономическую ситуацию в двух странах и меры, направленные на ее смягчение.
Вице-премьер Мгер Григорян и посол Сергей Копыркин также коснулись актуальных вопросов двусторонней повестки дня, которые были обсуждены в рамках состоявшейся 23 июня встречи сопредседателей Армяно-российской межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству.