Հունիսի 28-ին, ժամը 22:38-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ քաղաքացին ցանկանում է ինքնասպանություն գործել՝ ցած նետվելով Երևանի Հաղթանակի կամրջից։
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ և փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական խումբը:
Փրկարարները ոստիկանության աշխատակիցների հետ համատեղ կանխել են Ռազմիկ Պ․-ի (ծնված 1996 թ․) ինքնասպանության փորձը։ Քաղաքացին տեղափոխվել է ոստիկանության Կենտրոնի բաժին։

Предотвращена попытка самоубийства
28-го июня в 22:38 в Национальный центр управления в кризисных ситуациях была получена информация о том, что гражданин пытается совершить самоубийство, бросившись с моста Победы города Ереван.
На место происшествия выехали один боевой расчет пожарно-спасательного отряда спасательного управления города Ереван и спасательная группа центра по осуществлению спасательных работ особого назначения управления спасательных сил СС МЧС РА.
Совместными усилиями спасателей и работников полиции попытка самоубийства Размика П. (1996 г. р.) была предотвращена. Гражданин был доставлен в отдел полиции Кентрона.