Ծիծեռնակաբերդի տարածքում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել է (տեսանյութ)
Հունիսի 26-ին, ժամը 20:58-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Մարզահամերգային համալիրի տարածքում այրվում է խոտածածկ տարածք։
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից տասնչորս մարտական հաշվարկ, Հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի վեց փրկարարական ջոկատ, Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի և Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ խմբերը և Բժշկական ապահովման վարչության հերթապահ բժիշկը։
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 23:32-ին, մարվել՝ ժամը 23:56-ին:
Հրդեհաշիջման աշխատանքներին ներգրավվել են ընդհանուր թվով մոտ 120 փրկարար ծառայող:
Դեպքի վայրում էր գտնվում ԱԻ Նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը։
------------------
21։33
Ծիծեռնակաբերդի հարակից տարածքում հրդեհ է բռնկվել։
Երեւանի քաղաքապետի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը Ֆեյսբուքի իր էջում այս առթիվ գրում է․
«Ծիծեռնակաբերդում հենց հիմա խոշոր հրդեհ է: Իհարկե, հետաքննությունը պատճառները կպարզի, ուղղակի ֆիքսենք, որ մոտ կես ժամ առաջ էդ հատվածում ահավոր մեծ հրավառություն էր:

На территории Цицернакаберда вспыхнул пожар (видео)
Поддержи А1+!На территории Цицернакаберда, Мемориала жертв Геноцида армян, вспыхнул крупный пожар. Фото и видео пожара публикуют пользователи Facebook.
Детали уточняются.
Пожар вспыхнул на травяных участках.
Несколько пожарных бригад Спасательной службы МЧС прибыли и пытаются потушить пожар.
Пресс-секретарь министра по чрезвычайным ситуациям Эдмон Зардарян отметил, что 10 пожарных бригад борются с огнем. «Руководство Службы спасения находится на месте, чтобы лучше управлять работой», - сказал Зардарян.
Пресс-секретарь мэра Еревана Акоп Карапетян написал на своей странице в Facebook, что недавно в этом участке был организован большой фейерверк.