Եթե Հրայր Թովմասյանը խախտումով է ընտրվել, ինչո՞ւ չեն պատժվել խախտում անողները․ Տիգրան Ուրիխանյան (տեսանյութ)
«Ես կցանկանայի, որ այս հարցը որոշեր ժողովուրդը։ Իշխանության նախկին որոշումը ճիշտ էր։ Կարելի էր համբերել, մինչև համավարակը կավարտվեր, այնուհետև ժողովուրդը կորոշեր այն, ինչ ժողովրդի որոշելիքն է»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը՝ անդրադառնալով Սահմանադրական դատարանի շուրջ ստեղծված իրավիճակին։
Տ․Ուրիխանյանը նաև հավելում է, որ եթե «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը հայտարարում է, որ այս շաբաթ ԱԺ-ում սահմանադրական փոփոխություններն ընդունելով՝ իշխանությունը ոտնահարել, տրորել է Սահմանադրությունը, ուրեմն, որպես ընդդիմադիր ուժ, պետք է դրա դեմն առնելու փորձեր աներ, բայց չարեց և «Բարգավաճ Հայաստանի»՝ Սահմանադրական դատարան դիմելու նախաձեռնությանը չմիացավ։
Անդրադառնալով իշխանությունների այն փաստարկներին, թե Հրայր Թովմասյանը ՍԴ նախագահի պաշտոնը ստանձնել է ոչ օրինական ճանապարհով․ պատգամավորը հարցնում է․ «Եթե Հրայր Թովմասյանը խախտումով է ընտրվել, ինչո՞ւ չեն պատժվել խախտում անողները»։

Если Грайр Товмасян был избран с нарушением, почему не были наказаны те, кто совершил нарушение? Тигран Уриханян (видео)
Поддержи А1+!«Я бы хотел, чтобы этот вопрос решил народ. Прежнее решение власти было правильным. Можно было подождать, пока закончится пандемия, затем народ решил бы то, что он должен решать», - в беседе с «А1+» сказал депутат Тигран Уриханя, обратившись к ситуации вокруг Конституционного суда.
Т. Уриханян также добавляет, что если фракция «Светлая Армения» заявляет, приняв конституционные поправки в НС что на этой неделе, власти попрали, растоптали Конституцию, значит, как оппозиционная сила, она должна была попытаться предотвратить это, но не сделала и не присоединилась к инициативе «Процветающей Армении» обратиться в Конституционный суд.
Обратившись к аргументам властей, что Грайр Товмасян вступил в должность председателя КС незаконным путем, депутат спрашивает: «Если Грайр Товмасян был избран с нарушением, почему не наказаны совершившие нарушение?»