Մահվան 13 նոր դեպք՝ կորոնավիրուսի հետեւանքով
Հունիսի 26-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 23247 դեպք, որոնցից 12149-ն` առողջացած, 410-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10557 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 105046 թեստավորում: Այդ մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից։
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 759 նոր դեպք և 814 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 79 (տղամարդ), 86 (տղամարդ), 62 (կին), 64 (տղամարդ), 48 (տղամարդ), 53 (տղամարդ), 70 (տղամարդ), 64 (տղամարդ), 64 (տղամարդ), 55 (տղամարդ), 51 (տղամարդ), 89 (կին) և 88 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։

13 новых летальных исходов вследствие коронавируса
Поддержи А1+!По состоянию на 11:00 26 июня в Армении подтверждено 23 247 случаев COVID-19, 12 149 больных выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 10 557 пациентов. Всего было проведено 105 046 тестов.
Выявлено 759 новых случаев заражения, 814 пациентов выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 410 летальных исходов (увеличились на 13). В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были мужчины 79, 86, 64, 48, 53, 70, 64, 64, 55 51 лет и женщины 62, 89, 88 лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксированы еще 131 случаев смерти, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной инфекции, а вследствие другой болезни.