240620SergeyAmiyanKisandriBacum
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 24-ին Շուշի քաղաքում մասնակցել է «Մարտական խաչ» 2-րդ աստիճանի շքանշանակիր ազատամարտիկ Սերգեյ Ամիյանի  հիշատակը հավերժացնող կիսանդրու բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Երկրի ղեկավարը հարգանքի տուրք է մատուցել Շուշիի պաշտպանական շրջանի հրամանատար Վաչագան Իշխանյանի ջոկատում փառավոր մարտական ուղի անցած և 1992թ.-ին մարտական գործողությունների ժամանակ զոհված հերոսի հիշատակին, նրա ընտանիքի անդամների ու բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ ծաղիկներ խոնարհել Սերգեյ Ամիյանի  կիսանդրու պատվանդանին:

240620SergeyAmiyanKisandriBacum
24 июня президент Республики Арцах Араик Арутюнян в городе Шуши принял участие в торжественной церемонии открытия бюста, увековечивающего память кавалера ордена “Боевой крест” 2-ой степени азатамартика Сергея Амияна.
Глава государства почтил память героя, прошедшего славный боевой путь в отряде командира Вачагана Ишханяна Шушинского оборонительного района Шушинского оборонительного района. В память о герое, погибшем во время боевых действий 1992 г., высокопоставленные чиновники вместе с членами его семьи возложилиь цветы к бюсту Сергея Амияна.