Կորոնավիրուսի հետեւանքով մահվան 14 նոր դեպք կա
Հունիսի 24-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 21717 դեպք, որոնցից 10797-ն` առողջացած, 386-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10404 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 100400 թեստավորում: Այդ մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից։
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 711 նոր դեպք և 653 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 64 (կին), 79 (տղամարդ), 65 (տղամարդ), 64 (տղամարդ), 73 (կին), 68 (տղամար), 62 (կին), 76 (կին), 83 (տղամարդ), 76 (կին), 68 (կին), 83 (տղամարդ), 83 (տղամարդ), 68 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 130 է:

14 новых случаев смерти от коронавируса
По состоянию на 11:00 24 июня в Армении подтверждено 21 006 случаев COVID-19, 10 144 больных выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 10 404 пациента. Всего было проведено 100 400 тестов.
Выявлено 711 новых случаев заражения, 653 пациента выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 386 летальных исходов (увеличились на 14). В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были мужчины 79, 83, 65, 83, 64, 68, 83 лет и женщины 64, 73, 62, 76, 76, 68, 68 лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано  еще 4 случая смерти, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев - 130.