Նախագահ Սարգսյանը շարունակում է ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորանքներ ստանալ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շարունակում է տարբեր երկրների և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարներից շնորհավորանքներ ստանալ ծննդյան օրվա առթիվ։
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձներ են հղել Մոլդովայի Հանրապետության նախագահ Իգոր Դոդոնը, Տաջիկստանի Հանրապետության նախագահ Էմոմալի Ռահմոնը, ԱՊՀ գործադիր կոմիտեի նախագահ, գործադիր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդևը, ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը:
Մոլդովայի Հանրապետության նախագահ Իգոր Դոդոնը, շնորհավորելով նախագահ Սարգսյանին, իր ուղերձում մասնավորապես նշել է․ «Վստահություն եմ հայտնում, որ Մոլդովայի և Հայաստանի միջև ավանդաբար ձևավորված բարեկամական հարաբերությունները, փոխըմբռնումն ու արդյունավետ համագործակցությունը, ինչպես նաև կառուցողական քաղաքական երկխոսությունն ապագայում ևս կզարգանան և կխորանան՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»:
Տաջիկստանի Հանրապետության նախագահ Էմոմալի Ռահմոնն իր շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես նշել է․ «Օգտվելով այս առիթից՝ կցանկանայի ընդգծել մեր անփոփոխ շահագրգռությունը հայ-տաջիկական միջպետական հարաբերությունների համալիր զարգացման և խորացման գործում։ Համոզված եմ, որ համատեղ ուժերով մենք հետագայում ևս կնպաստենք այդ գործընթացին՝ համահունչ մեր ժողովուրդների հիմնարար շահերին»։
ԱՊՀ գործադիր կոմիտեի նախագահ, գործադիր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդևն իր ուղերձում մասնավորապես նշել է․ «Խորապես համոզված եմ, որ հայրենի երկրի ապագայի հետ կապված Ձեր հոգածությունը, փորձն ու գիտելիքները կդառնան Ձեր անխոնջ ջանքերի հաջողության գրավականն՝ ուղղված Հայաստանի զարգացմանը, միջազգային հարթակներում նրա հեղինակության բարձրացմանն, ինչպես նաև մեր ինտեգրացիոն միավորման շրջանակում գործընկերային փոխգործակցության ամրապնդմանը»:
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես ասված է. «Պետական տարբեր պաշտոններում Ձեր բազմամյա հաջող աշխատանքն արժանացել է գործընկերների և քաղաքական ու հասարակական շրջանակների բազմաթիվ ներկայացուցիչների հարգանքին ամբողջ աշխարհում։
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության անդամ պետություններում Ձեզ բարձր են գնահատում որպես պետական գործիչ, ով հետևողականորեն պաշտպանում է Հայաստանի ազգային շահերը:

Президент Саркисян продолжает получать поздравления с днем рождения
Президент Республики Армения Армен Саркисян получает поздравительные послания от глав государств и руководителей международных организаций по случаю дня рождения.
Армену Саркисяну поздравления направили президент Республики Молдова Игорь Додон, президент Республики Таджикистан Эмомали Рахмон, председатель Исполнительного комитета – Исполнительного секретаря СНГ Сергей Лебедев, генеральный секретарь ОДКБ Станислав Зась.
Поздравив президента Саркисяна, президент Республики Молдова Игорь Додон, в частности, отметил: «Уверен, что традиционно дружественные отношения, взаимопонимание и эффективное сотрудничество между Молдовой и Арменией, а также конструктивный политический диалог и впредь будут развиваться и углубляться на благо наших народов».
Президент Республики Таджикистан Эмомали Рахмон в своем поздравительном послании, в частности, отметил: «Пользуясь случаем, хотел бы подчеркнуть нашу неизменную заинтересованность в комплексном развитии и углублении армяно-таджикских межгосударственных отношений. Убежден, что совместными усилиями мы будем и впредь способствовать этому процессу в соответствии с фундаментальными интересами наших народов».
В своем поздравительном послании председатель Исполнительного комитета – Исполнительного секретаря СНГ Сергей Лебедев отметил: «Глубоко убежден, что Ваша забота, опыт и мысли о будущем родины будут залогом успеха Ваших неустанных усилий по развитию Армении, повышению ее авторитета на международной арене, а также укреплению партнерства в рамках нашего интеграционного объединения».
В поздравительном послании генерального секретаря ОДКБ Станислава Зася, в частности, говорится: «Ваша многолетняя успешная работа на различных государственных должностях принесла Вам уважение коллег и многочисленных представителей политических и общественных кругов по всему миру.
В государствах-членах Организации Договора о коллективной безопасности Вас высоко ценят как государственного деятеля, который последовательно защищает национальные интересы Армении.