Բացահայտվել են Երևան քաղաքում բնակարանային գողության և գողության փորձի դեպքեր. կալանավորվել է 2 անձ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում իրականացված քննչական և դատավարական այլ գործողությունների արդյունքում բացահայտվել են Երևան քաղաքում կատարված բնակարանային գողության և գողության փորձի դեպքեր: 2 անձ կալանավորվել է:
Նախաքննությամբ պարզվել է, որ ուրիշի գույքի գաղտնի հափշտակություն կատարելու դիտավորությամբ, 30-ամյա և 34-ամյա քաղաքացիները նախնական համաձայնությամբ, 2020թ. ապրիլին ապօրինի մուտք են գործել Երևան քաղաքի Հովսեփյան և Նորք-Մարաշ փողոցներում գտնվող բնակարաններ և հափշտակել գումար, զարդեր՝ քաղաքացիներին պատճառելով տարբեր չափերի գույքային վնաս:
Բացի այդ, վերջիններս ապրիլի 27-ին՝ ժամը 04:00-ի սահմաններում, հափշտակություն կատարելու նպատակով, տեխնիկական միջոցների գործադրմամբ փորձել են բացել Երևան քաղաքի Հովսեփյան փողոցում գտնվող տան պատուհանը, սակայն իրենց կամքից անկախ հանգամանքներով հանցագործությունը ավարտին չհասցնելով, դիմել են փախուստի:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ վերոհիշյալ 2 անձանց մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի (գողություն) 3-րդ մասի 1.1-րդ կետով (3 դրվագ) և 34-177-րդ հոդվածի (գողության փորձ) 3-րդ մասի 1.1-րդ կետով: Նրանց նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:

Раскрыты случаи квартирных краж и попыток краж в Ереване: арестованы 2 подозреваемых
В результате следственных и других розыскных действий, проведенных в следственном отделе административных округов Кентрон и Норк-Мараш следственного отдела Следственного комитета Армении, были выявлены случаи краж со взломом и попытки краж в городе Ереване. Двое подозреваемых арестованы.
В ходе предварительного следствия выяснилось, что двое граждан: 30-летний и 34-летний, с предварительного согласия, с целью совершения тайного хищения чужого имущества, в апреле 2020 г. незаконно проникали в квартиры на улицах Овсепяна и Норк-Мараш города Еревана и похищали деньги, украшения, причиняя гражданам имущественный ущерб в разных размерах.
Кроме того, последние 27 апреля, около 04:00, с целью совершения хищения, с применением технических средств попытались открыть окно дома на улице Овсепяна города Ереван, однако, по не зависящим от их воли обстоятельствам, не доведя преступление до конца, обратились в бегство.
По совокупности добытых достаточных доказательств, двум вышеуказанным лицам предъявлено обвинение по пункту 1.1 части 3 статьи 177 (кража) и пункту 1.1 части 3 статьи 34-177 (попытка кражи) Уголовного кодекса Республики Армения.