Համաժողովի նպատակն էր միավորել միջազգային հանրությանը, առողջապահության և քաղաքական ոլորտի կին առաջնորդներին
ՀՀ վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» և «City of smile/Ժպիտների քաղաք» բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը հունիսի 22-ին տեսակապով մասնակցել է «Female political leaders as champions for testing: Test to Exit COVID-19» խորագրով համաժողովին: Համաժողովը կազմակերպել են  «G20 առողջապահության և զարգացման համագործակցությունը», «Կին քաղաքական առաջնորդների միավորումը» և «Նորարական ախտորոշման հիմնադրամը»:
Համաժողովի նպատակն էր միավորել միջազգային հանրությանը, առողջապահության և քաղաքական ոլորտի կին առաջնորդներին՝ կիսվելու իրենց փորձով, հանդես գալու խորհուրդներով, ցույց տալու հնարավոր ռազմավարություն, թե ինչպես Covid-19 համաճարակի ընթացքում երկրները կարող են կրկին վերաբացվել և ինչպես ապահովել հանրությանը նոր, պարզ և մատչելի թեստերով:
Համաժողովի բանախոսներն էին  Սենեգալի հանրապետության նախկին վարչապետ Ամինատա Տուրը, Նորվեգիայի նախկին վարչապետ Գրու Հարլեմ Բրունթլանը, Աֆրիկյան  միության սոցիալական հարցերով հանձնակատար Ամիրա Էլֆադիլ Մուհամեդ Էլֆադիլը, Նորարական ախտորոշման հիմնադրամի գլխավոր գործադիր տնօրեն Կատարինա Բոեհմեն, կին քաղաքական առաջնորդների միավորման հիմնադիր և նախագահ Սիլվանա Կոչ-Մեհրին, G20 առողջապահության և զարգացման համագործակցության գործադիր տնօրեն Հատիս Քուչուկը:

Целью конференции было объединить международное сообщество, женщин-лидеров в области здравоохранения и политики
Супруга премьер-министра Республики Армения, председатель Совета попечителей благотворительных Фондов “Мой шаг” и “City of smile / Город улыбок” Анна Акопян Анна Акопян 22 июня по видеосвязи приняла участие в Международной конференции “Female political leaders as champions for testing. Test to Exit COVID-19 ”. Конференция была проведена организациями “G20 сотрудничество в области здравоохранения и развития”, “Объединение женщин-политических лидеров” и  Фондом инновационной диагностики.
Цель конференции - объединить международное сообщество, женщин-лидеров в области здравоохранения и политики, чтобы поделиться своим опытом, выступить с советами, показать возможную стратегию того, как страны могут вновь открыть свои двери при пандемии Covid-19 и как обеспечить общество новыми, простыми и доступными тестами.
Докладчиками конференции были бывший премьер-министр Республики Сенегал Амината Тур, бывший премьер-министр Норвегии Гру Харлем Брунтлан, комиссар Африканского союза по социальным вопросам Амира Эльфадил Мухаммед Эльфадил, главный исполнительный директор Фонда инновационной диагностики Катарина Боехме, основатель и председатель объединения женщин-политических лидеров Сильвана Коч-Мехри, исполнительный директор G20 по сотрудничеству в области здравоохранения и развития Атис Кучук.