220620NerdrumHimnNorTnorenRazmavar
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 22-ին Արցախի ներդրումային հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամների նոր կազմի մասնակցությամբ աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել:
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել հիմնադրամի գործունեությունը հանրապետության սոցիալ-տնտեսական կյանքում՝ ընդգծելով, որ կառավարությունը շահագրգռված է, որպեսզի տարեցտարի կատարելագործվեն հիմնադրամի ունեցած գործիքակազմն ու տարբեր ծրագրերով առաջարկվող վարկային միջոցների մատչելիությունը
Նախագահ Հարությունյանը հոգաբարձուների խորհրդի անդամներին է ներկայացրել նաև հիմնադրամի նոր գլխավոր տնօրենին` Էռնեստ Գրիգորյանին, և համոզմունք հայտնել, որ վերջինս պատվով կիրականացնի իր առջև դրված խնդիրները:
Արայիկ Հարությունյանը բարեխիղճ աշխատանքի համար շնորհակալություն է հայտնել ԱՆՀ նախկին գլխավոր տնօրեն Քաջիկ Խաչատրյանին:

220620NerdrumHimnNorTnorenRazmavar
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 22 июня провел рабочее совещание с участием нового состава Совета попечителей инвестиционного фонда Арцаха.
Араик Арутюнян высоко оценил роль Фонда в социально-экономической жизни республики, подчеркнув, что правительство заинтересовано, чтобы из года в год был усовершенствован инструментарий Фонда и повышена доступность предлагаемых кредитных средств по линии разных программ.
Президент Арутюнян представил членам Совета попечителей нового генерального директора Эрнеста Григоряна и выразил уверенность, что он достойно выполнит поставленные перед ним задачи.
Араик Арутюнян выразил также признательность бывшему генеральному директору Каджику Хачатряну за добросовестную работу.