Մեկնարկել են 2021-2023 թթ. ՄԺԾԾ նախագծով նախարարությունների ներկայացրած հայտերի քննարկումները
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում մեկնարկել են 2021-2023 թթ. պետական միջնաժամկետ ծախսերի ծրագրի (ՄԺԾԾ) նախագծով նախարարությունների ներկայացրած հայտերի քննարկումները:
Դրանց շրջանակում մանրամասն անդրադարձ է կատարվելու համապատասխան ոլորտներում կանխատեսվող ցուցանիշներին և բյուջետային շրջանակին, նախատեսվող ծրագրերին: Հայտերը ներկայացվել են՝ հաշվի առնելով տարբեր սցենարներ՝ պայմանավորված ճգնաժամային պայմաններով և հնարավոր զարգացումներով:
Վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է, որ հայտերը հաստատվելու են՝ հաշվի առնելով նախարարությունների նախորդ տարիների և այս տարվա առաջին եռամսյակի ընթացքում արձանագրած կատարողական ցուցանիշները:

Начались обсуждения заявок, представленных министерствами по проекту ПСГР на 2021 -2023 гг.
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна в правительстве Армении начались обсуждения по проекту госбюджета на 2021 - 2023 гг., обсуждения заявок, представленных министерствами по проекту Программы среднесрочных государственных расходов.
В рамках обсуждений будут подробно затронуты прогнозируемые показатели в соответствующих сферах, намеченные программы в рамках бюджета. Заявки были представлены с учетом различных сценариев, обусловленных кризисными условиями и возможными развитиями.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул, что заявки будут утверждены с учетом исполнительных показателей министерств за предыдущие годы и за первый квартал этого года.