Համերգ պատշգամբում․ Կամերային կենտրոնի անակնկալը՝ բուժաշխատողներին (տեսանյութ)
Բուժաշխատողի օրվա առթիվ Կամերային երաժշտության ազգային կենտրոնի երաժշտախմբերը հանդես եկան գեղեցիկ համերգով՝ իրենց խոնարհումը բերելով այս օրերին բազում կյանքերի համար պայքար մղող բուժաշխատողներին:
ԿԵԱԿ երաժշտախմբերը՝ Հայաստանի պետական կամերային նվագախումբը, Հայաստանի պետական կամերային երգչախումբը, հնագույն երաժշտության «Տաղարան» համույթը, «Հովեր» պետական կամերային երգչախումբը և Երևանի պետական կամերային երգչախումբը, հունիսի 21-ին ներկայացված համերգին ելույթ ունեցան փոքր կազմերով։ Նման երախտիքի համերգի անցկացման գաղափարը ԿԵԱԿ տնօրեն Նորայր Նազարյանինն էր։ Այս քայլով կենտրոնն իր շնորհակալություն էր հայտնում բոլոր բժիշկներին, բուժքույրերին, շտապօգնության անձնակազմերին, տեխնիկներին, դեղատների աշխատակիցներին և բոլոր նրանց, ովքեր հոգ են տանում մեր առավել խոցելի բնակչության համար:
Ընդ որում՝ համերգը տեղի ունեցավ ոչ թե Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տան դահլիճում, այլ պատշգամբում, որտեղ տեղադրվել էր հատուկ լուսավորություն, պահպանվել էին անվտանգության և հակահամաճարակային բոլոր կանոնները։
Համերգին երաժշտախմբերը կատարեցին հայ և արտասահմանյան կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ։ Երեկոն ուղեկցվեց երախտիքի խոսքերով, ինչպես նաև կյանքեր փրկող բժիշկների տեսանյութերով։
Հաշվի առնելով համերգի հետ կապված ջերմ արձագանքներն ու հաջողությունը՝ ԿԵԱԿ-ը խոստանում է գեղեցիկ ավանդույթ դարձնել բացօթյա համերգների կազմակերպումը։

Концерт на балконе: Сюрприз Камерного центра - медработникам (видео)
В честь Дня медработника музыкальные ансамбли Национального центра камерной музыки выступили с прекрасным концертом, отдав дань уважения медработникам, борющимся за многие жизни.
21 июня Государственный камерный оркестр Армении, Государственный камерный хор Армении, ансамбль старинной музыки “Тагаран”, Государственный камерный хор “Овер” и Ереванский государственный камерный хор выступили с концертом под открытым небом. Ансамбли выступали в малом составе. Идея проведения концерта  благодарности принадлежала директору центра Норайру Назаряну. Этим шагом центр поблагодарил всех врачей, медсестер, персонал скорой помощи, техников, сотрудников аптек и всех, кто заботится о здоровье нашего населения.
Концерт состоялся на балконе Дома камерной музыки им. Комитаса, где было установлено специальное освещение, соблюдались все правила безопасности. Музыканты исполнили произведения армянских и зарубежных композиторов. Вечер сопровождался выступлениями в знак благодарности и видеоматериалами о врачах, спасающих жизни.
Учитывая теплые отзывы и успех, связанный с концертом, центр обещает организацию концертов на открытом воздухе сделать традицией.