«Կառավարության ամբողջ կազմի հրաժարական, սա ակնհայտ է»․ Միքայել Մելքումյան (տեսանյութ)
«Այլևս անհնար է, որ այս կառավարությունը կարողանա դա անել։ Միանշանակ արձանագրված է համընդհանուր․ կառավարության ամբողջ կազմի հրաժարական, սա ակնհայտ է»,- «Պոլիտէկոնոմիկա» հետազոտական ինստիտուտի նախաձեռնած քննարկման ժամանակ ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, տնտեսագետ Միքայել Մելքումյանը՝ անդրադառնալով տնտեսական վիճակի բարելավման հարցին։
Ըստ պատգամավորի՝ փակվել են տասնյակ հազարավոր աշխատատեղեր, իսկ երբ ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանն ասում է, որ այս կամ այն ոլորտներում ձախողումներ են եղել, դրան հետևում է ոչ թե բանավեճ, բովանդակային քննարկում, այլ՝ հաշվեհարդարի լեզվով, ոչ քաղաքական, վարչական, կոշտ ճնշում։
«Շատ դանդաղ է, կառավարությունը չի կարողանում․ այն ֆորմատը, որ վարչապետը հավաքում է ինչ-որ մարդկանց՝ նախարարներ, տարբեր ոլորտի տնտեսական գործիչներ, այլ գործիչներ, քննարկում են։ Ինչքան քննարկում են, այնքան վիճակը վատանում է»,- ընդգծեց նա։

«Отставка всего состава правительства, это очевидно»: Микаэл Мелкумян (видео)
«Больше невозможно, чтобы это правительство могло это делать. Однозначно зафиксировано всеми, отставка всего состава правительства, это очевидно», - во время обсуждения, инициированного исследовательским институтом «Политэкономия» сказал депутат от фракции «Процветающая Армения», экономист Микаэл Мелкумян, обратившись к вопросу улучшения экономической ситуации.
По словам депутата, закрыты десятки тысяч рабочих мест, а когда глава ППА Гагик Царукян говорит, что в той или иной отрасли были провалы, за этим следует не дискуссия, содержательное обсуждение, а на языке расправы, не политическое, административное, жесткое давление.
«Очень медленно, правительство не может, этот формат, когда премьер-министр собирает каких-то людей: министры, экономические деятели в разных отраслях, прочие деятели обсуждают. Чем больше обсуждают, тем хуже ситуация», - подчеркнул он.