Մահվան 9 նոր դեպք՝ 6 կին, 3 տղամարդ
Հունիսի 17-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 18033 դեպք, որոնցից 6814-ն` առողջացած, 302-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10818 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 87600 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 544 նոր դեպք և 243 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 64 (կին), 69 (կին), 80 (կին), 72 (կին), 67 (կին), 72 (տղամարդ), 59 (տղամարդ), 42 (տղամարդ) և 68 (կին) տարեկան: Բացի վերջինից, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

9 новых случаев смерти – 6 женщин, 3 мужчин
По состоянию на 11:00 17 июня в Армении подтверждено 18 033 случая коронавирусной болезни, 6 814 больных выздоровели.
Oб этом сообщается на сайте Национального центра по контролю и профилактике заболеваний МЗ Армении.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 10 818 пациентов. Всего было проведено 87 600 тестов. Выявлено 544 новых случаев заражения, 243 пациента выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине коронавируса зарегистрировано 302 летальных исхода (увеличились еще на 9).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что погибшие пациенты были мужчины 72, 59, 42 лет и женщины 64, 69, 80, 72, 67, 68 лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано  еще 3 случая смерти, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев - 99.