Կորած քաղաքացին գտնվել է
Հունիսի 16-ին, ժամը 23:18-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ քաղաքացու հայրը գտնվում է Հրազդան-Հանքավան ճանապարհին հարակից տարածքում և չի կարողանում հստակ բացատրել իր գտնվելու վայրը. որոնողական աշխատանքների համար անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ Հրազդան-Հանքավան ավտոճանապարհի 5-րդ կմ-ին հարակից ջերմոցների մոտակայքում հայտնաբերվել է Գուրգեն Գ․-ն (ծնված 1955 թ.), ում փրկարարները մոտեցրել են շտապօգնության ավտոմեքենային։
Քաղաքացին հոսպիտալացվել է Հրազդանի ԲԿ, այնուհետև՝ Երևանի թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց, որտեղ բժիշկները նրա առողջական վիճակը գնահատել են կայուն:

Обнаружен пропавший мужчина
16 июня в 23:18 в Национальный центр кризисного управления поступило сообщение от мужчины, что его отец находится на территории, прилегающей к дороге Раздан-Анкаван, и не может четко объяснить свое местонахождение, необходима помощь спасателей для организации поисковых работ.
На место происшествия выехал боевой расчет пожарно-спасательного отряда Котайкского областного спасательного управления СС МЧС.
В результате поисков на 5-ом км автодороги Раздан-Анкаван возле теплиц был обнаружен Гурген Г. (1955 г. р.). Спасатели перенесли его к машине скорой помощи.
Мужчина был госпитализирован в МЦ Раздана, затем перевезен в университетскую больницу № 1 Еревана, где врачи оценили его состояние как стабильное.