Գեւորգ Պետրոսյանը՝ ԲՀԿ հետագա քայլերի մասին
Ինչ է անելու ԲՀԿ-ն , երբ  արդեն հայտնի է, որ վաղը Ազգային ժողովը քննարկելու  Գլխավոր դատախազի՝  Գագիկ Ծառուկյանին անձեռնխելությունից եւ ազատությունից զրկելու միջնորդագրերը։
Մեր քայլերը կհրապարակենք Ազգային ժողովի նիստից հետո, երբ տեսնենք՝ ինչ է որոշվում,-  այս մասին «Ա1+»-ին հայտնեց ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանը։
Նա հերթական անգամ կրկնեց  իրենց դիրքորոշումը՝  ԲՀԿ  ղեկավարի նկատմամբ քաղաքական հետապնդում է իրականացվում։
«Հիմա, եթե իշխանությունը գնում է քաղաքական հետապնդման ճանապարհով, պետք է գիտակցի, որ ոչ մի բան անհետևանք չի մնում»,- ասաց նա։
Հարցադրմանը, թե արդյո՞ք սպասելի  էր, որ միջնորդագիրն այսօր  կներկայացվի, Գեւորգ  Պետրոսյանն արձագանքեց.
«Ոչ մի բան անսպասելի չի մի իշխանությունից, որի գործողությունները ոչ թե Սահմանադրությանն են համապատասխանում,  այլ վարչապետի միանձնյա կամքին»։
Նա տեղեկացրեց, որ  ԲՀԿ խմբակցությունը դեռեւս  չունի վերջնական որոշում՝ վաղվա ԱԺ նիստին մասնակցելու են, թե ոչ. «Գուցեև չներկայանանք, խմբակցության նիստ պետք է անցկացվի»։

Геворг Петросян о дальнейших шагах ППА
Что будет делать ППА, когда уже известно, что завтра Национальное собрание будет обсуждать ходатайства Генерального прокурора о лишении Гагика Царукяна неприкосновенности и свободы?
Мы огласим наши шаги после заседания Национального собрания, когда увидим, что решилось, - об этом «А1+» сообщил депутат от фракции ППА Геворг Петросян.
Он в очередной раз повторил их позицию: по отношению к руководителю ППА осуществляется политическое преследование.
«Сейчас, если власти идут по пути политического преследования, они должны осознавать, что ничто не остается без последствий», - сказал он.
На вопрос, было ли ожидаемо, что ходатайство будет подано сегодня, Геворг Петросян ответил:
«Ничего не является неожиданным от властей, действия которых соответствуют не Конституции, а единоличной воле премьер-министра».
Он сообщил, что у фракции ППА пока нет окончательного решения о том, будут они участвовать в завтрашнем заседании НС или нет: «Возможно и не придем, нужно провести заседание фракции».