Ծառուկյանին անձեռնմխելիությունից եւ ազատությունից զրկելու դատախազի միջնորդագրերը կքննարկվեն վաղը. Արարատ Միրզոյան (տեսանյութ)
Աժ  ՆԱԽԱԳԱՀ ԱՐԱՐԱՏ ՄԻՐԶՈՅԱՆԻ ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆԸ
Համաձայն «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 108-րդ հոդվածի 1-ին մասի՝ տեղեկացնում եմ, ՀՀ գլխավոր դատախազի կողմից ստացել եմ ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Գագիկ Կոլյայի Ծառուկյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու վերաբերյալ և ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Գագիկ Կոլյայի Ծառուկյանին ազատությունից զրկելուն համաձայնություն տալու վերաբերյալ միջնորդագրեր։

Ходатайства прокурора о лишении Царукяна неприкосновенности и свободы будут обсуждаться завтра: Арарат Мирзоян (видео)
Поддержи А1+!Национальное Собрание Армении обсудит вопрос о лишении лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна депутатской неприкосновенности. Об этом на своей странице написал спикер НС Армении Арарат Мирзоян.
«В соответствии с ч. 1 ст 108 конституционного закона Республики Армения «Регламент Национального Собрания» сообщаю, что получил от генерального прокурора ходатайства о согласии на возбуждение уголовного преследования в отношении депутата НС Республики Армения Гагика Царукяна и лишение депутата НС Республики Армения Гагика Царукяна депутатской неприкосновенности», - написал Мирзоян.