Նախագահ Սարգսյանը նամակ է հղել շեյխուհի Մոզա բինթ Նասեր ալ-Միսնեդին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը նամակ է հղել Կատարի հիմնադրամի և Education Above All հիմնադրամի նախագահ, ՄԱԿ-ի կայուն զարգացման նպատակների պաշտպան շեյխուհի Մոզա բինթ Նասեր ալ-Միսնեդին` ողջունելով նրա անձնական ջանքերը սեպտեմբերի 9-ը Կրթությունը հարձակումներից պաշտպանելու միջազգային օր հռչակելու գործում:
«Չափազանց կարևոր է, որ դպրոցներն լինեն անվտանգ և հակամարտություններից զերծ վայրեր: Որպես Ապահով դպրոցների միջազգային հռչակագիրը վավերացրած երկիր, Հայաստանը վերահաստատում է իր հանձնառությունը հակամարտությունների ժամանակ ուսումնական հաստատությունների և դրանց ամբողջ անձնակազմի համար շարունակական կրթության ու անվտանգության ապահովման համաշխարհային ջանքերին:
Վստահ եմ նաև, որ մարդկության առջև ծառացած այս դժվարին ժամանակաշրջանում միայն համատեղ մեծ ջանքերի շնորհիվ կկարողանանք ապահովել դպրոցական միջավայրերի անվտանգությունը»,-մասնավորապես նշված է նախագահ Սարգսյանի նամակում:

Президент Саркисян направил письмо шейхе Мозе бинт Насер аль-Миснеди
Поддержи А1+!Президент Республики Армения Армен Саркисян направил письмо президенту Катарского фонда и Фонда “Education Above All”, Защитнику Целей устойчивого развития ООН шейхе Мозе бинт Насер аль-Миснеди, приветствуя ее личные усилия в деле провозглашения 9 сентября Международным днем защиты образования от нападок. Об этом Арменпресс сообщили в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении.
“Крайне важно, чтобы школы были местами, безопасными и свободными от конфликтов. Как страна, ратифицировавшая Международную декларацию о безопасности школ, Армения подтверждает свою приверженность мировым усилиям по обеспечению непрерывного образования и безопасности учебных заведений и всего их штата во время конфликтов.
Я уверен, что в этот трудный для человечества период, только благодаря совместным усилиям мы сможем обеспечить безопасность школьной среды”, - говорится в письме президента Саркисяна.