Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինին ծննդյան օրվա կապակցությամբ, որում,   մասնավորապես, ասված է.
« Ձերդ Գերազանցություն,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ:
Ձեր ղեկավարմամբ Չինաստանի զարգացման և չին ժողովրդի բարգավաճման ապահովման գործը ձեռք է բերել հաստատուն ընթացք, որի փայլուն օրինակն է COVID-19 համավարակի հետևանքների հաղթահարմանն ուղղված՝ ՉԺՀ կառավարության կողմից ձեռնարկված միջոցառումների և քայլերի իրականացումը:
Հայաստանը հատուկ նշանակություն է տալիս Չինաստանի հետ բարեկամական հարաբերությունների խորացմանը: 2019 թվականի մայիսին Չինաստան կատարած իմ այցի ընթացքում մեր հանդիպման ժամանակ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացումը և այդ հանդիպմանը հաջորդած փոխանակումները համագործակցության տարբեր ոլորտներում նոր թափ են հաղորդել մեր հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ու ընդլայնմանը:
Պատրաստ եմ Ձեզ հետ համատեղ ջանքեր գործադրելու մեր պետությունների միջև համագործակցության վերընթաց զարգացումն առավել խթանելու նպատակով՝ ի շահ մեր երկրների և ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր ձեռքբերումներ, իսկ Ձեր ընտանիքին և հարազատներին՝ երջանկություն ու բարօրություն»։

Никол Пашинян поздравил
Премьер-министр Армении Никол Пашинян поздравил председателя Китайской Народной Республики Си Цзиньпина с Днем рождения. В поздравительном послании говорится:
“Ваше Превосходительство!
Сердечно поздравляю Вас с Днем рождения!
Под Вашим руководством дело развития Китая и обеспечения процветания китайского народа достигло прочного хода, блестящим примером которого является реализация предпринятых правительством КНР мер и шагов по преодолению последствий эпидемии COVID-19.
Реализация договоренностей, достигнутых в ходе моего визита в Китай в мае 2019 года, и последовавшие за этой встречей обмены в различных сферах сотрудничества придали новый импульс дальнейшему развитию и расширению наших отношений.
Готов совместно с Вами приложить все усилия для еще большего стимулирования развития сотрудничества между нашими государствами во благо наших стран и народов.