Համավարակի դեմ պայքարում մենք ապավինում ենք նաև մեր բարեկամների օգնությանը․ Արմեն Սարգսյանը՝ Չինաստանի նախագահին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինին՝ շնորհավորել նրան ծննդյան օրվա առթիվ և մաղթել ամենայն բարիք:
«Ձեր ղեկավարությամբ կատարված խիզախ քայլերի շնորհիվ Չինաստանն էական առաջընթաց արձանագրեց նոր տիպի կորոնավիրուսի համավարակի դեմ պայքարում և կայուն կերպով շարժվում է տնտեսության վերականգնման ճանապարհով՝ օժանդակություն ցուցաբերելով նաև մյուս երկրներին։
Իմ երախտագիտությունն եմ հայտնում Ձեզ՝ Հայաստանին ցուցաբերած օգնության համար: Համավարակի դեմ պայքարում մենք ապավինում ենք նաև մեր բարեկամների օգնությանը:
Վստահ եմ, որ համավարակը հաղթահարելուց հետո հայ-չինական ավանդական բարեկամական հարաբերությունները և համագործակցությունն ավելի կամրապնդվեն ու կխորանան՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»,-ասված է նախագահ Սարգսյանի ուղերձում:

В борьбе против эпидемии мы полагаемся также и на помощь наших друзей: Армен Саркисян – президенту Китая
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил поздравительное послание председателю Китайской Народной Республики Си Цзиньпину, поздравив его с Днем рождения и пожелав ему всех благ.
“Благодаря смелым шагам, предпринятым под Вашим руководством, Китай зафиксировал существенный прогресс в борьбе против коронавируса нового типа и стабильно движется по пути восстановления экономики, оказывая содействие и другим странам.
В борьбе против эпидемии мы полагаемся также и на помощь наших друзей.
Я уверен, что после преодоления кризиса армяно-китайские традиционные дружественные отношения и сотрудничество еще более укрепятся и углубятся во благо наших народов”, - говорится в послании президента Саркисяна.