ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ԻԻՀ Մեջլիսի նախագահ Մոհամադ Բաղեր Ղալիբաֆին
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի նախագահի բարձր եւ պատասխանատու պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ եւ մաղթում հաջողություններ Ձեր առաքելության իրականացման գործում:
Մեծ ավանդ ունենալով Իրանի Իսլամական Հանրապետության պաշտպանության, անվտանգության, ինչպես նաեւ Թեհրանի կառավարման ոլորտներում` վստահաբար օրենսդիր իշխանության ղեկավարի պաշտոնում եւս Դուք ակնառու ձեռքբերումներ կունենաք:
Հայաստանը մեծապես կարեւորում է մեր երկրների միջեւ գոյություն ունեցող դարավոր բարեկամական կապերն ու ջերմ հարաբերությունները: Այսօր մեր երկրների հարաբերությունների ընդհանուր օրակարգն ընդգրկում է շփումների լայն շրջանակ` մշակութային եւ միջկրոնական կապերից մինչեւ տնտեսական փոխգործակցություն:
Համոզված եմ, որ Ձեր պաշտոնավարման ընթացքում Հայաստանի եւ Իրանի միջեւ միջխորհրդարանական փոխգործակցությունը կշարունակի իր վերընթաց ուղին եւ նոր լիցք կհաղորդի մեր երկու երկրների միջեւ առկա համագործակցությանը` ի նպաստ մեր պետությունների եւ ի բարօրություն հայ եւ իրանցի բարեկամ ժողովուրդների:
Ընդունեք խնդրեմ, Ձերդ գերազանցություն, խորին հարգանացս հավաստիքը»,-ասված է ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Спикер НС РА Арарат Мирзоян направил поздравительное послание председателю Меджлиса ИИР Мохаммаду-Багеру Галибафу
Поддержи А1+!Председатель Национального Собрания Армении Арарат Мирзоян направил поздравительное послание председателю Меджлиса Исламской Республики Иран Мохаммад-Багеру Галибафу. В послании говорится:
От имени Национального Собрания Республики Армения и себя лично сердечно поздравляю Вас с избранием на высокий и ответственный пост председателя Меджлиса Исламской Республики Иран и желаю успехов в Вашей миссии.
Внеся большой вклад в оборону, безопасность ИРИ, а также в управление Тегераном Вы, несомненно, добьетесь очевидных достижений и как глава законодательной власти.
Армения придает большую важность существующим между нашими странами вековым дружественным связям и теплым отношениям. Сегодня общая повестка отношений наших стран включает широкий круг контактов – от культурных и межконфессиональных связей до экономического взаимосотрудничества.
Уверен, за время Вашего пребывания в должности межпарламентское взаимодействие между Арменией и Ираном продвинется вперед и придаст новый импульс существующему между нашими странами сотрудничеству – в интересах наших государств и на благо армянского и иранского дружественных народов.