Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իտալիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իտալիայի Հանրապետության նախարարների խորհրդի նախագահ Ջուզեպպե Կոնտեին՝ Իտալիայի Հանրապետության օրվա առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Իտալիայի բարեկամ ժողովրդին ազգային տոնի՝ Իտալիայի Հանրապետության օրվա առթիվ:
Պատմական սերտ առնչությունների վրա հիմնված մեր ժողովուրդների ավանդական բարեկամական հարաբերությունները շարունակում են զարգանալ փոխշահավետ գործընկերության ոգով։ Անցած տարիներին հաջողվել է զգալիորեն խորացնել մեր երկրների միջև բազմաշերտ համագործակցությունը, հաստատել վստահության, հարգանքի և փոխըմբռնման վրա հիմնված բարձր մակարդակի երկխոսություն։
Ջերմությամբ եմ հիշում իմ պաշտոնական այցը Իտալիա, որը, համոզված եմ, նոր թափ հաղորդեց մեր միջպետական հարաբերությունների ամրապնդմանը։
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով հետագայում ևս կշարունակենք զարգացնել և խորացնել մեր համագործակցությունը՝ ի շահ մեր երկրների։
Իմ աջակցությունն ու զորակցությունն եմ հայտնում նաև Ձեզ և Իտալիայի բարեկամ ժողովրդին Covid-19 համավարակի դեմ պայքարում և դրա ծանր հետևանքները հաղթահարելու գործում՝ մաղթելով տոկունություն ու համբերություն»։

Никол Пашинян поздравил премьер-министра Италии
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание председателю Совета министров Итальянской Республики Джузеппе Конте по случаю Дня Итальянской Республики. В послании говорится:
Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Италии с Национальным праздником - Днем Итальянской Республики.
Традиционные дружественные отношения между нашими народами, основанные на тесных исторических связях, продолжают развиваться в духе взаимовыгодного партнерства. За прошедшие годы нам удалось ощутимо расширить многослойное сотрудничество между нашими странами, установить диалог на высоком уровне, основанный на доверии, уважении и взаимопонимании.
С теплотой вспоминаю свой официальный визит в Италию, который, уверен, придал новый импульс укреплению наших межгосударственных отношений.
Уверен, что совместными усилиями мы и в дальнейшем сможем развивать и углублять наше сотрудничество во благо наших стран.
Выражаю свою поддержку и содействие Вам и дружественному народу Италии в борьбе с эпидемией Covid-19 и в преодолении ее тяжелых последствий, желаю стойкости и терпения».