Հեռու չէ այն օրը, երբ համավարակը կհաղթահարվի․ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Իտալիայի նախագահին
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իտալիայի Հանրապետության նախագահ Սերջիո Մատարելլային՝ Իտալիայի Հանրապետության օրվա առթիվ:
«Գոհունակությամբ եմ արձանագրում, որ Հայաստանի և Իտալիայի միջև գործընկերության և փոխվստահության ոգով զարգացող հարաբերություններն ընդլայնվում են՝ ընդգրկելով նորանոր ոլորտներ: Հայաստանը մշտապես կարևորում է մեր երկրների միջև փոխգործակցության շարունակական ամրապնդումն ու զարգացումը:
Առանձնահատուկ ջերմությամբ եմ հիշում մեր պարբերական շփումները։ Համոզված եմ, որ Իտալիա նախատեսվող իմ առաջիկա պետական այցը նոր թափ կհաղորդի հայ-իտալական բազմաշերտ հարաբերություններին։
Սահմաններ չճանաչող համավարակի հետևանքով առաջացած աննախադեպ ճգնաժամի պայմաններում իմ անկեղծ զորակցությունն ու աջակցությունն եմ հայտնում Իտալիայի բարեկամ ժողովրդին: Բարձր եմ գնահատում մարդկային կյանքեր փրկելուն և համավարակի հետևանքները մեղմելուն ուղղված՝ Ձեր երկրի ջանքերը: Հավատացած եմ, որ հեռու չէ այն օրը, երբ համավարակը կհաղթահարվի, և մենք կվերսկսենք առօրյա բնականոն կյանքը՝ կրկնապատկելով մեր երկրների և ժողովուրդների միջև առավել ամուր հարաբերություններ հաստատելու՝ համատեղ հանձնառությունը»,-ասված է նախագահ Սարգսյանի ուղերձում:

Недалек тот день, когда эпидемия будет преодолена: Армен Саркисян поздравил президента Италии
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Итальянской Республики Серджио Матарелле по случаю Дня Итальянской Республики.
«С удовлетворением констатирую, что отношения между Арменией и Италией, развивающиеся в духе партнерства и взаимного доверия, продолжают расширяться, охватывая все новые сферы. Армения всегда придает важность последовательному укреплению и развитию взаимодействия между нашими странами.
Я с особой теплотой вспоминаю все наши встречи. Уверен, что мой предстоящий государственный визит в Италию придаст новый импульс многослойным армяно-итальянским отношениям.
В условиях беспрецедентного кризиса, возникшего вследствие закрытия границ, выражаю свою искреннюю поддержку и содействие дружественному народу Италии. Я высоко ценю усилия Вашей страны по спасению человеческих жизней и смягчению последствий эпидемии. Уверен, что недалек тот день, когда эпидемия будет преодолена, и мы вернемся к своей повседневной нормальной жизни, удвоив совместные обязательства по установлению более крепких отношений между нашими странами и народами», - говорится в поздравлении президента Саркисяна.