Մահվան 8 նոր դեպք՝ կորոնավիրուսի հետեւանքով
Հունիսի 1-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 9492 դեպք, որոնցից 3402-ն` առողջացած, 139-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5896 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 58668 թեստավորում: Այդ մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից։
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 210 նոր դեպք և 16 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 81 (տղամարդ), 63 (տղամարդ), 65 (տղամարդ), 73 (կին), 82 (կին), 67 (տղամարդ), 81 (տղամարդ), 69 (կին) տարեկան: Բացի վերջինից, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 5 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 55 է:

Новые 8 случаев смерти вследствие коронавируса
По состоянию на 11:00 1 июня в Армении подтверждено 9 492 случая коронавирусной болезни, 3 402 из которых выздоровели. Об этом сообщается на сайте Национального центра по контролю и профилактике заболеваний МЗ Армении.
На данный момент фактическое лечение от коронавируса получают 5 896 пациентов. Всего было проведено 58 668 тестов. Выявлено 210 новых случаев заражения, 16 пациентов выздоровели.
В общей сложности из-за коронавируса зарегистрировано 139 летальных исходов (увеличилось еще на 8).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что погибшие пациенты были мужчинами 81, 63, 65, 67, 81 лет и женщинами 73, 82 и 69 лет. Кроме последней женщины, все имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано еще 5 случаев смерти, когда у пациентов была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила вследствие другой болезни. По общему счету таких случаев - 55.