Նախարարը շնորհակալություն է հայտնել Աննա Հակոբյանին ցուցաբերած հետաքրքրության համար
ՀՀ վարչապետի տիկին, ‹‹Իմ քայլը›› և ‹‹City of smile/Ժպիտների քաղաք›› բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Լիբանանի երիտասարդության և մարմնակրթության հարցերով նախարար Վարդինե Օհանյան-Գևորգյանի հետ։  Աննա Հակոբյանը շնորհավորել է տիկին Օհանյանին կարևոր և պատասխանատու պաշտոն զբաղեցնելու կապակցությամբ՝ մաղթելով արդյունավետ աշխատանք։
Հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկվել են լիբանանահայ համայնքի ներկա իրավիճակը, դժվարություններն ու դրանք հաղթահարելու ուղիները։
Հաշվի առնելով, որ տիկին Օհանյանը Լիբանանում գործող հատուկ խնամքի կարիք ունեցող մանուկների և պատանիների ‹‹Զվարթնոց›› կենտրոնի տնօրենն է, Աննա Հակոբյանը հետաքրքվել է կենտրոնի գործունեությամբ  և աշակերտների բարեկեցությամբ։
Քննարկվել է մոտ ապագայում մի շարք ուղղություններով համագործակցության հնարավորության հարցը։
Նախարար Օհանյանը շնորհակալություն է հայտնել Աննա Հակոբյանին ցուցաբերած հետաքրքրության համար և խնդրել ջերմագին ողջույններ փոխանցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։

Министр поблагодарила Анну Акопян за проявленный интерес
Супруга премьер-министра Республики Армения, председатель Совета попечителей благотворительных Фондов «Мой шаг» и «City of smile / Город улыбок» Анна Акопян провела телефонный разговор с министром по делам молодежи и спорта Ливана Вардине Оганян-Геворгян. Анна Акопян поздравила госпожу Оганян с назначением на важную и ответственную должность, пожелав ей плодотворной работы.
В ходе телефонной беседы были обсуждены нынешнее положение армянской общины Ливана, ее трудности и пути их преодоления.
Учитывая, что госпожа Оганян является директором Центра «Звартноц» для детей и подростков, нуждающихся в особом уходе в Ливане, Анна Акопян поинтересовалась деятельностью Центра и состоянием учеников.
Были обсуждены возможности сотрудничества по ряду направлений в ближайшем будущем.
Министр Оганян поблагодарила Анну Акопян за проявленный интерес и попросила передать теплые приветствия премьер-министру Николу Пашиняну.