Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Եթովպիայի նախագահին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եթովպիայի Դաշնային Ժողովրդավարական Հանրապետության նախագահ տիկին Սահլե-Վորկ Զևդեին՝ երկրի Ազգային տոնի կապակցությամբ:
«Հայաստանն առանձնակի կարևորում է Եթովպիայի հետ գործընկերային հարաբերությունների շարունակական ընդլայնումը և ամրապնդումը, որոնց լավագույն վկայությունը տարեսկզբին Ադիս Աբեբայում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության բացումն էր», -մասնավորապես ասված է նախագահի ուղերձում:
Նախագահ Սարգսյանը Սահլե-Վորկ Զևդեին մաղթել է քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Եթովպիայի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն։

Армен Саркисян поздравил президента Эфиопии
Президент Республики Армения  Армен Саргсян направил поздравительное послание Президенту Федеративной Демократической Республики Эфиопии г-же Сахле-Ворк Зевде по случаю Национального праздника страны.
«Армения придает особую важность   постоянному  расширению и укреплению партнерских отношений с Эфиопией, лучшим доказательством чего стало открытие посольства Республики Армения в Аддис-Абебе в начале года», - говорится в послании президента.
Президент Саркисян пожелал г-же Сахле-Ворк Зевде  крепкого здоровья и всего наилучшего, а  дружественному народу Эфиопии — мира и процветания.