Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եթովպիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եթովպիայի Դաշնային Ժողովրդավարական Հանրապետության վարչապետ Աբիյ Ահմեդին՝ երկրի Ազգային տոնի առթիվ։ Ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Եթովպիայի բարեկամ ժողովրդին՝ Եթովպիայի Դաշնային Ժողովրդավարական Հանրապետության Ազգային տոնի կապակցությամբ։
Իմ անկեղծ ցանկությունն ու հանձնառությունն եմ հայտնում խորացնելու մեր ժողովուրդներին միմյանց կապող և ավելի քան 1400 տարվա ավանդույթներ ունեցող բարեկամությունը։ Դրա լավագույն միջոցը մեր երկու երկրների միջև փոխշահավետ համագործակցության անխափան զարգացումն ու ընդլայնումն է։ Լիահույս եմ, որ Ադիս Աբեբայում Հայաստանի Հանրապետության նորաբաց դեսպանությունն իր գործունեությամբ նոր լիցք և որակ կհաղորդի այդ համագործակցությանը։
Խորապես տպավորված եմ քաղաքական և սոցիալ-տնտեսական բարեփոխումների ուղիով առաջ շարժվելու՝ անձամբ Ձեր և Եթովպիայի կառավարության տեսլականով ու վճռականությամբ։ Համոզված եմ, որ այն բարեկամ Եթովպիայի համար կնշանավորվի կայուն զարգացման նորանոր ձեռքբերումներով։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Եթովպիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»։

Премьер-министр направил поздравительное послание премьер-министру Эфиопии
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Федеративной Демократической Республики Эфиопия Абию Ахмеду по случаю Национального праздника страны.
«Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Эфиопии с Национальным праздником Федеративной Демократической Республики Эфиопия.
Выражаю свое искреннее желание и приверженность углублению традиционной дружбы, которая связывает наши народы на протяжении более 1400 лет. Лучшим способом достижения этого является обеспечение постоянного развития и расширения взаимовыгодного сотрудничества между нашими странами. Надеюсь, что открытое недавно посольство Республики Армения в Аддис-Абебе придаст своей деятельностью новый импульс и качество этому сотрудничеству.
Глубоко впечатлен лично Вашим и правительства Эфиопии видением и решимостью продвигаться по пути политических и социально-экономических реформ. Убежден, что этот путь будет ознаменован новыми достижениями устойчивого развития дружественной Эфиопии.