Վարչապետը հանձնարարել է կանխարգելիչ կանոնները խախտողների նկատմամբ լինել խիստ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետությունում կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելող աշխատանքները համակարգող հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը նախ տեղեկատվություն է ներկայացրել կորոնավիրուսային վարակի հաստատված դեպքերի վիճակագրության, պացիենտների առողջական վիճակի, առողջապահական համակարգի հզորությունների մասին:
Անդրադարձ է կատարվել տեսչական մարմինների և ոստիկանության կողմից կանխարգելիչ կանոնների վերահսկողության ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներին, վարչական իրավախախտումների դեպքերին:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է հետևողական և խիստ վերահսկողության իրականացումը ինչպես տնտեսական գործունեություն իրականացնող օբյեկտներում, այնպես էլ ավտոճանապարհներին, մասնավորապես, ավտոբուսներում, երթուղայիններում և տաքսիներում: Կառավարութան ղեկավարը պատասխանատուներին հանձնարարել է կանոնները խախտողների նկատմամբ լինել խիստ՝ հանուն բոլորի առողջության պահպանման:

Премьер поручил быть строгими с нарушителями профилактических правил
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна в правительстве состоялось очередное заседание Комиссии по координации работ по предотвращению распространения коронавируса в Республике Армения.
Министр здравоохранения Арсен Торосян сначала предоставил информацию о статистике подтвержденных случаев коронавирусной инфекции, состоянии здоровья пациентов и возможностях системы здравоохранения.
Была затронута проводимая инспекционными органами и полицией работа по контролю за соблюдением профилактических правил, а также случаи административных правонарушений.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул важность последовательного и строгого контроля как в отношении осуществляющих экономическую деятельность объектов, так и на дорогах, в частности, в автобусах, микроавтобусах и такси. Премьер-министр поручил ответственным лицам быть строгими в отношении правонарушителей во благо здоровья всего общества.