Կորոնավիրուսի հետեւանքով մահվան 4 նոր դեպք է գրանցվել
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄայիսի 22-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 5928 դեպք, որոնցից 2874-ն` առողջացած, 74-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2952 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 47654 թեստավորում: Այդ մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից։
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 322 նոր դեպք և 293 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 52 (տղամարդ), 81 (տղամարդ), 61 (տղամարդ), 82 (տղամարդ) տարեկան և ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 28 է։

Зарегистрировано 4 новых случая смерти от коронавируса
По состоянию на 11:00 22-го мая в Армении подтверждено 5 928 случаев коронавирусной болезни, 2 874 из которых выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 2 952 пациента. В общей сложности было проведено 47 654 теста. Зарегистрировано 322 новых случая заражения и 293 выздоровевших, 74 случая смерти (еще 4 смерти).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что умершие пациенты: мужчины в возрасте 52, 81, 61 и 82 лет, они имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксирован еще 1 случай смерти, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по причине другой болезни. Таких случаев 28.