Աշոտ Ղուլյանը հանդիպել է ԱԺ նորընտիր նախագահ Արթուր Թովմասյանին
Արցախի Հանրապետության 6-րդ գումարման ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հանդիպել է ԱԺ նորընտիր նախագահ Արթուր Թովմասյանին և նրան հանձնել խորհրդարանի ղեկավարումը։
Աշոտ Ղուլյանը շնորհավորել է Արթուր Թովմասյանին պաշտոնը ստանձնելու առթիվ և մաղթել հաջողություններ: Այնուհետև  6-րդ գումարման ԱԺ նախագահը նորընտիր խորհրդարանի ղեկավարին է փոխանցել Ազգային ժողովի ղեկավարման գործառույթները:
ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել Ա. Ղուլյանին վերջին 15 տարում խորհրդարանի գործունեության բնականոն ընթացքն ապահովելու, արտաքին կապերում գրանցած ձեռքբերումների համար և վստահություն հայտնել, որ նրանց համագործակցությունը դեռ շարունակվելու է ի շահ Արցախի Հանրապետության զարգացման և հզորացման։

Ашот Гулян встретился с новоизбранным председателем НС Артуром Товмасяном
Председатель НС Республики Арцах 6-го созыва Ашот Гулян встретился с новоизбранным председателем НС Артуром Товмасяном и передал ему руководство парламентом.
Ашот Гулян поздравил Артура Товмасяна со вступлением в должность и пожелал ему успехов. Затем председатель НС 6-го созыва передал главе новоизбранного парламента функции руководства НС.
Председатель НС Артур Товмасян, в свою очередь, выразил Гуляну благодарность за нормальный ход деятельности парламента в течение последних 15 лет, за достигнутые во внешних связях достижения и выразил уверенность, что их сотрудничество будет продолжено во имя развития и укрепления Республики Арцах.