Կառավարության որոշման պահանջների ցանկացած խախտում կառաջացնի իրավական հետևանքներ․ ոստիկանություն
Աջակցիր «Ա1+»-ինՕրերս համացանցում հայտարարություն է տարածվել, ըստ որի՝ ռեստորանային համալիրների, հանդիսությունների սրահների սեփականատերերին ու աշխատակիցներին, երգիչ-երաժիշտներին, հանդիսավարներին, խոհարարներին, մատուցողներին և այլ մասնագիտությունների տեր անձանց կոչ էր արվում հավաք իրականացնել։
Հիշեցնենք, որ 2020 թվականի Կառավարության 298-Ն որոշմամբ` արտակարգ դրության ժամանակ արգելվում է հավաքների կազմակերպումը, անցկացումը և դրանց մասնակցելը։
Կոչ ենք անում չխախտել Կառավարության որոշման պահանջները։ Ցանկացած խախտում կառաջացնի իրավական հետևանքներ։

Любое нарушение требований решения правительства приведет к правовым последствиям: полиция
Полиция Армении распространила заявление, в котором призывает не нарушать требования решений правительства.
«На днях в интернете было распространено заявление, в котором хозяев и сотрудников ресторанных комплексов, актовых залов, певцов и музыкантов, ведущих мероприятий, поваров, официантов и лиц других профессий призывали провести митинг.
Напомним, что решением правительства от 298-н от 2020 года во время чрезвычайного положения запрещается организация, проведение собраний и участие в них.
Мы призываем не нарушать требований решения правительства. Любое нарушение приведет к правовым последствиям».