117 արտակարգ դեպք՝ մեկ շաբաթում
Մայիսի 11-17-ն ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում գրանցվել է 293 դեպք, որից 117-ը՝ արտակարգ, այդ թվում՝ 30 հրդեհի, հինգ փլուզման, երկու քարաթափման, մեկ ուժեղ կարկուտի դեպք, 54 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, 11 ինքնասպանության փորձ, ինչպես նաև 111 կենցաղային կանչ. տուժել է 94 մարդ, իսկ փրկարարական օպերատիվ գործողությունների արդյունքում փրկվել է մեկ քաղաքացի:
Արձանագրվել է թունավորման ինը դեպք. տուժել է 12 քաղաքացի:
Ցավոք, նախորդ շաբաթվա ընթացքում ընդհանուր գրանցվել է 6 մահ:
Եղանակային պայմաններով և այլ գործոններով պայմանավորված գրանցվել է տրանսպորտային միջոցների արգելափակման 13 դեպք: Փրկարարներն օգնություն են ցուցաբերել 44 քաղաքացու և անվտանգ տարածք տեղափոխել ավտոճանապարհներին արգելափակված 15 տրանսպորտային միջոց:

117 чрезвычайных происшествий за неделю
В Национальном центре кризисного управления СС МЧС Армении с 11 по 17 мая было зарегистрировано 293 происшествия, из которых 117 - чрезвычайные, в том числе 30 пожаров, пять обвалов, два камнепада, одно последствие града, 54 ДТП, 11 попыток самоубийства, а также 111 бытовых вызовов. Пострадало 94 человека, в результате оперативно-спасательной операции спасен один гражданин.
«Зафиксировано девять случаев отравления, пострадали 12 граждан. К сожалению, на прошлой неделе было зарегистрировано 6 смертей.
В связи с погодными условиями и другими факторами зафиксировано 13 случаев блокирования транспортных средств. Спасатели оказали помощь 44 гражданам и доставили в безопасное место 15 транспортных средств, заблокированных на автодорогах.
МЧС Армении призывает быть бдительными и строго соблюдать правила безопасности как в быту, так и на дорогах», - говорится в сообщении.