Ժամկետային զինծառայող Սասուն Մարգարյանի մահվան դեպքի գործով ձերբակալվել է 2 անձ
Ժամկետային զինծառայող, շարքային Սասուն Սուրենի Մարգարյանի մահվան դեպքի առթիվ առաջին կայազորային քննչական բաժնի վարույթում քննվող քրեական գործով՝   ստորադասի նկատմամբ բռնի գործողություններ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 358.1-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով նախատեսված հանցանք կատարելու կասկածանքով, ձերբակալվել է ավագ սպա, լեյտենանտ Հ.Հ.-ն:
Ստորադասի նկատմամբ բռնի գործողություններ կատարելու, զինծառայողների փոխհարաբերությունների կանոնագրքային կանոնները խախտելու, նրանց միջև ստորադասության (ենթակայության) հարաբերությունների բացակայության դեպքում և զինծառայողին անզգուշությամբ ինքնասպանության հասցնելու՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 358.1-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, 359-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 360.1 հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ և 3-րդ կետերով նախատեսված հանցանքներ կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է պարտադիր ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Գ.Ս.-ն:

По уголовному делу о гибели военнослужащего Сасуна Маргаряна задержаны 2 человека
По уголовному делу, расследуемому в производстве первого гарнизонного следственного отдела по факту смерти военнослужащего срочной службы, рядового Сасуна Суреновича Маргаряна, по подозрению в совершении преступления, предусмотренного пунктом 1 части 3 статьи 358.1 Уголовного кодекса Республики Армения, задержан старший офицер, лейтенант А. А.
“По делу о совершении насильственных действий в отношении подчиненного, нарушения уставных правил взаимоотношений между военнослужащими, отсутствия между ними отношений подчиненности и доведения военнослужащего до самоубийства по неосторожности, по подозрению в совершении преступлений, предусмотренных пунктом 1 части 3 статьи 358.1, частью 1 статьи 359 и пунктами 2 и 3 части 2 статьи 360.1 Уголовного кодекса Республики Армения, задержан военнослужащий обязательной срочной службы, младший сержант Г.С.
Предварительное следствие по уголовному делу продолжается”, - говорится в сообщении Следственного комитета.