96295961_728463191227721_5930897335201562624_n
Առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնից տեղեկացնում են, թե ո՞ր պահից է արգելվում տնտեսվարողի գործունեությունը, երբ առկա է պարետի որոշումը։
ՀՀ պարետի որոշմամբ` տնտեսվարողի գործունեությունը ժամանակավոր կասեցվում է տեղեկացման պահից, երբ ՀՀ առողջապահական եւ աշխատանքի տեսչական մարմնի ներկայացուցիչը ներկայացնում է տեղեկացման թերթիկ։
Հայաստանի Հանրապետության առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի ղեկավար Հակոբ Ավագյանը պետք է ապահովի այս որոշման մասին տեղեկացումը, ՀՀ ոստիկանության պետ Արման Սարգսյանն ապահովի պահանջների կատարման նկատմամբ ամբողջական վերահսկողությունը։
Որոշումն ուժի մեջ է մտնում հրապարակման պահից։
Պարետի նոր որոշմամբ` ևս 52 ընկերության արգելվեց գործունեության ծավալումը։
Փոխվարչապետ, արտակարգ դրության պարետ Տիգրան Ավինյանը մայիսի 10-ին որոշում է ստորագրել, որով 24 ժամով արգելվել է տնտեսվարողներին պատկանող մասնաճյուղերի (հասցեներում իրականացվող) գործունեության ծավալումը` հիմք ընդունելով ՀՀ առողջապահական եւ աշխատանքի տեսչական մարմնի արձանագրած խախտումները։
Վերջին օրերին կտրուկ ավելացել է ժամանակավոր կասեցման ենթարկվող տնտեսվարողների թիվը` հասնելով շուրջ 260-ի։

96295961_728463191227721_5930897335201562624_n
По решению коменданта Армении, деятельность хозяйствующего субъекта временно приостанавливается с момента представления справочного листа Инспекционным органом здравоохранения и труда Армении.
“Руководитель Инспекционного органа здравоохранения и труда Армении Акоп Авакян должен  уведомить об этом решении начальника Полиции Армении Армана Саркисяна, который должен обеспечить полный контроль над выполнением требования. Решение вступает в силу с момента его опубликования.
Согласно новому решению коменданта, запрещена деятельность еще 52 компаний.
Вице-премьер, комендант ЧП Тигран Авинян 10 мая подписал решение, согласно которому на 24 часа было запрещено осуществление деятельности филиалов (адресов), принадлежащих хозяйствующим субъектам, на основании нарушений, зафиксированных Инспекционным органом здравоохранения и труда Армении.
За последние дни резко увеличилось число хозяйствующих субъектов, деятельность которых временно приостанавливается, до 260”, - говорится в сообщении ИОЗТ.