Զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
2020թ. մայիսի 10-ին` ժամը 17:55-ի սահմաններում, N զորամասի կրակային դիրքի հարակից տարածքում պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Սասուն Սուրենի Մարգարյանի կրծքավանդակի շրջանում մահացու հրազենային վնասվածք ստանալու դեպքի առթիվ առաջին կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 360.1 հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով (զինծառայողին անզգուշությամբ ինքնասպանության հասցնելը՝ մարտական հերթապահություն կամ մարտական ծառայություն կրելու ընթացքում) նախատեսված հանցագործության հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ, և կատարվում է նախաքննություն:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և այլ դատավարական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ քննությունն ապահովելու համար:

По факту смертельного ранения военнослужащего возбуждено уголовное дело
По факту получения смертельного огнестрельного ранения в области грудной клетки рядового Сасуна Суреновича Маркаряна, произошедшего 10 мая  2020 г. в районе 17: 55, в первом гарнизонном следственном отделе возбуждено уголовное дело по признакам пункта 3 части 2 статьи 360.1 УК Республики Армения (доведение военнослужащего до самоубийства по неосторожности во время несения боевого дежурства или боевой службы).
Следственный комитет сообщает, что предпринимаются необходимые следственные и другие процессуальные действия для обеспечения всестороннего, полного и объективного расследования.