96761740_251020065953696_81116298540482560_n
Նրանք հավաքվել են իրենց դժգոհությունը հայտնելու բանկային համակարգի բարձր տոկոսների, տոկոսների վերանայումների, առանց կողմերին տեղյակ պահելու, պայմանագրային դրույթներին ոչ լիարժեք ծանոթացնող վարկային կազմակերպությունների գործունեության վերաբերյալ։ Նախաձեռնությունը Կենտրոնական բանկին է մեղադրում «վաշխառու բանկային, վարկային կազմակերպությունների հետ համագործակցելու մեջ»։
Նախաձեռնության անդամ Մանուել Մանուկյանը ցանկանում էր միայնակ ներս մտել, սակայն մայթին կանգնած ոստիկանները թույլ չտվեցին։ «Դուք պարտավոր եք ներքև իջնելու և մեր տրամաբանական հարցերին պատասխանելու»,- կոչով դիմեց Մանուկյանը ԿԲ-ի դիմաց։
Նախաձեռնությունը նաև 3 օր առաջ ստորագրահավաք էր կազմակերպել։ Այժմ սպասում են ստորագրություններով թուղթը  (իրենց խոսքերով՝ շուրջ հազար ստորագրությամբ) փոխանցել ԿԲ որևէ ներկայացուցչի։
Քիչ անց նրանց մոտեցավ ԿԲ ներկայացուցիչն, ու թուղթը փոխանցեցին նրան։ Հավաքի մասնակիցները հանդիպում են պահանջում ԿԲ նախագահի հետ։

96761740_251020065953696_81116298540482560_n
Они собрались, чтобы выразить свое недовольство высокими процентами банковской системы, пересмотром процентов, без информирования сторон, о деятельности кредитных организаций, неполноценно информирующих о договорных положениях. Инициатива обвиняет Центральный банк в «сотрудничестве с ростовщическими банковскими, кредитными организациями».
Член инициативы Мануэл Манукян хотел войти в одиночку, однако стоящие на тротуаре полицейские не позволили. «Вы обязаны спуститься вниз и ответить на наши логичные вопросы», - обратился с призывом Манукян напротив ЦБ.
3 дня назад инициатива организовала сбор подписей. Сейчас ждут, чтобы передать бумагу с подписями (по их словам, около тысячи подписей) какому-либо представителю ЦБ.
Недавно к ним подошел представитель ЦБ, и бумагу передали ему. Участники собрания требуют встречи с председателем ЦБ.