ԱԱԾ տնօրենը պարգևատրել է
ՀՀ ազգային անվտանգության  ծառայության տնօրեն, գնդապետ Էդուարդ Մարտիրոսյանն ընդունել է Հայրենական Մեծ պատերազմի մասնակից ազգային անվտանգության մարմինների վետերաններին: Ընդունելությանը ներկա էին նաև ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի տեղակալները:
Էդուարդ Մարտիրոսյանը շնորհավորել է վետերաններին՝ Հայրենական Մեծ պատերազմի հաղթանակի 75-ամյակի,  Արցախի Պաշտպանության բանակի հիմնադրման և Շուշիի ազատագրման 28-ամյակի կապակցությամբ:
ԱԱԾ տնօրենն իր շնորհավորական ուղերձում նշել է, որ հենց նրանք են մեր հերոսական էջերի այն գործող անձինք, ովքեր պարգևել են մեզ այդ փառավոր հաղթանակները:
Հայրենական Մեծ պատերազմի մասնակից ազգային անվտանգության մարմինների վետերաններին ուղղված իր շնորհավորական խոսքում Է. Մարտիրոսյանն ասել է. «75 տարի առաջ հայ ժողովրդի լավագույն զավակները խորհրդային մյուս ժողովուրդների հետ միասին պատերազմեցին ընդդեմ բռնության ու չարագործության՝ իրենց անձնազոհ կեցվածքով և նվիրվածությամբ: Հպարտությամբ ցանկանում եմ նշել, որ մեր փոքր հանրապետությունն իր ծանրակշիռ լուման է ներդրել ֆաշիզմի դեմ պայքարում: Մենք դեռևս ունենք երջանիկ հնարավորություն` շփվելու այդ հերոսական իրադարձությունների մասնակիցների հետ։ Թող հաղթողների չխամրող փառքն ապրի դարեր` խիզախության և դիմացկունության վառ օրինակ ծառայելով սերունդներին»:
Հայրենական Մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 75-ամյակի կապակցությամբ, ԱԱԾ տնօրենը դրամական պարգևով պարգևատրեց պատերազմի մասնակից ազգային անվտանգության մարմինների վետերաններ՝ Պետրոս Պետրոսյանին և Ալբերտ Հակոբջանյանին:

Директор СНБ наградил
Поддержи А1+!Директор Службы национальной безопасности Армении, полковник Эдуард Мартиросян принял ветеранов органов национальной безопасности, участвовавших в Великой Отечественной войне.
“На приеме присутствовали также заместители директора СНБ Армении.
Эдуард Мартиросян поздравил ветеранов с 75-летием Победы в Великой Отечественной войне, 28-летием создания Армии обороны Арцаха и освобождения Шуши.
Директор СНБ в своем поздравительном обращении отметил, что именно они те живые участники наших героических страниц, которые подарили нам эти славные победы.
В своей поздравительной речи, адресованной ветеранам органов национальной безопасност-участникам Великой Отечественной войны, Мартиросян сказал: “75 лет назад лучшие сыны армянского народа вместе с другими советскими народами самоотверженно и преданно воевали против насилия и злодеяний. С гордостью хочу отметить, что наша маленькая республика внесла свой весомый вклад в борьбу с фашизмом. У нас есть счастливая возможность общаться с участниками этих героических событий. Пусть вечная слава победителей будет жить веками, служа поколениям ярким примером мужества и выносливости”.
В связи с 75-летием Победы в Великой Отечественной войне директор СНБ ветеранам органов национальной безопасности Петросу Петросяну и Альберту Акопджаняну передал денежные вознаграждения”, - говорится в сообщении СНБ.