FC6D9987-6D1D-476F-A5C5-C893D41D4BAC_w1023_r1_s
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն Ազգային հետախուզության տնօրենի գրասենյակի գլխավոր խորհրդականի պաշտոնում առաջադրել է ամերիկահայ Պատրիկ Հովակիմյանի թեկնածությունը։ Այս նշանակումը դեռ պետք է հաստատվի ԱՄՆ Սենատի կողմից
Հաստատման դեպքում վերջինս պետք է իրավական հարցերով խորհրդատվություն տրամադրի Ազգայինհետախուզության տնօրենին և գրասենյակին, որը համակարգում է և ղեկավարում ամերիկյան հետախուզական ևհակահետախուզական 16 մարմինների աշխատանքը, որոնց շարքում են Կենտրոնական հետախուզականգործակալությունը, Պաշտպանության նախարարության հետախուզական գործակալությունը և այլ կառույցներ։
Նախքան այս նշանակումը Պատրիկ Հովակիմյաը զբաղեցրել է Արդարադատության նախարարության գլխավորդատախազի տեղակալի օգնականի պաշտոնը: Նա նաև զբաղեցրել է միջազգային կազմակերպված հանցավորությանդեմ պայքարի բաժնի ղեկավարի պաշտոնը, եղել է Կալիֆոռնիայի Հարավային շրջանի դատախազի օգնական:

Президент США выдвинул кандидатуру американца армянского происхождения Патрика Овакимяна
Поддержи А1+!Президент США Дональд Трамп на пост главного советника офиса директора Национальной разведки выдвинул кандидатуру Патрика Овакимяна. Об этом сообщает официальный сайт Белого дома.
Овакимян в настоящее время в Министерстве юстиции США занимает должность заместителя генерального прокурора и помощника начальника штаба заместителя генерального прокурора Джеффри А. Розена. Он также служил директором департамента по борьбе с транснациональной организованной преступностью и помощником прокурора Соединенных Штатов в Южном округе Калифорнии.
Кроме того, Овакимян является комиссаром комиссии по регулированию требований иностранных государств при Министерстве юстиции. На этот пост, утвержденный Сенатом в 2018 году, его выдвинул Дональд Трамп