Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Մարդու իրավունքների պաշտպանին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանին: Մարդու իրավունքների պաշտպանը ներկայացրել է իր գրասենյակի ընթացիկ գործունեությունը:
Այդ համատեքստում Արման Թաթոյանը տեղեկացրել է, որ արդեն իսկ Ազգային ժողով են ներկայացվել «2019 թվականի ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպանի գործունեության, մարդու իրավունքների և ազատությունների պաշտպանության վիճակի մասին» տարեկան հաղորդումը և «Հայաստանի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպանի՝ որպես կանխարգելման ազգային մեխանիզմի 2019 թվականի գործունեության վերաբերյալ» տարեկան զեկույցը, որոնք կքննարկվեն առաջիկայում:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել նաև միջազգային կառույցների հետ Հայաստանի ՄԻՊ գրասենյակի համագործակցությանը:

Армен Саркисян принял Защитника прав человека (видео)
Поддержи А1+!Президент Республики Армения Армен Саркисян сегодня принял Защитника прав человека Армении Армана Татояна.
Омбудсмен Армении представил текущую деятельность своего офиса. В этом контексте Арман Татоян сообщил, что в Национальное собрание уже представлено годовое сообщение “О деятельности Защитника прав человека Республики Армения, состоянии защиты прав и свобод человека в 2019 году” и годовой доклад “О деятельности защитника прав человека Республики Армения как национального механизма предотвращения в 2019 году”, которые будут обсуждены в ближайшее время.
В ходе встречи собеседники коснулись также и сотрудничества офиса омбудсмена Армении с международными структурами.