Ալմաթի-Թբիլիսի-Երևան չարթերային չվերթով Երևան է վերադառնում 35 ՀՀ քաղաքացի
Աջակցիր «Ա1+»-ինՂազախստանում ՀՀ դեսպանությունից հայտնում են, որ որ ս.թ. մայիսի 6-ին Ղազախստանի Ալմաթի քաղաքի միջազգային օդանավակայանից դեպի Երևան ուղղություն վերցրեց Авиакомпания «SCAT» ավիաընկերության օդանավը:
«Ալմաթի-Թբիլիսի-Երևան չարթերային չվերթով Երևան է վերադառնում 35 ՀՀ քաղաքացի, նրանց թվում՝ Ղրղզստանի մայրաքաղաք Բիշքեկից տարահանված 4 ՀՀ քաղաքացի:
Հիշեցնում ենք, որ Պարետատան որոշմամբ Հայաստան վերադարձող ՀՀ քաղաքացիները ենթակա են 14-օրյա պարտադիր կարանտինային ռեժիմի, այն է՝ վերջիններս «Զվարթնոց» օդանավակայանից տեղափոխվելու են կարանտինային ռեժիմի համար նախատեսված հատուկ վայր:
Ղազախստանում ՀՀ դեսպանությունը խորին շնորհակալություն է հայտնում Ղազախստանի և Ղրղզստանի արտաքին գործերի նախարարություններին, Ղազախստանի և Ղրղզստանի հայկական համայնքային կառույցներին, ինչպես նաև անհատ բարերարներին, որոնք աջակցություն ցուցաբերեցին ՀՀ քաղաքացիների տարահանման գործում»:

Чартерным рейсом Алматы-Тбилиси-Ереван в Ереван возвращаются 35 граждан РА
Поддержи А1+!6 мая из Международного аэропорта Алматы в Ереван вылетел самолет авиакомпании “SCAT”. Об этом говорится в сообщении посольства Республики Армения в Казахстане.
“Чартерным рейсом Алматы-Тбилиси-Ереван в Ереван возвращаются 35 граждан Армении, в том числе 4 гражданина Армении, вывезенные из столицы Киргизии Бишкека.
Напомним, что согласно решению комендатуры, возвращающиеся граждане Армении, подлежат обязательному карантинному режиму на 14 дней, а именно: из аэропорта “Звартноц” они будут перевезены в специальное место карантинного режима.
Посольство Армении в Казахстане выражает глубокую благодарность Министерствам иностранных дел Казахстана и Кыргызстана, армянским общинным структурам Казахстана и Кыргызстана, а также отдельным благотворителям, которые оказали содействие в эвакуации граждан Армении”, - говорится в сообщении посольства.