Ռազմական ոստիկանությունում ամփոփվել են կատարված աշխատանքների արդյունքները
ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում մայիսի 4-ին անցկացվել է խորհրդակցություն, որի ընթացքում ամփոփվել են 2020թ. անցած ամիսներին  կատարված աշխատանքների արդյունքները: Զեկույցներով հանդես են եկել ռազմական ոստիկանության պետի տեղակալները, շտաբի պետը, բաժին-բաժանմունքների պետերը:
Զեկույցներում և հաշվետվություններում առանձնացվել են կատարված աշխատանքները, զինված ուժերում կոռուպցիայի բացահայտման և ռիսկերի նվազեցման, քրեական ենթամշակույթի վերացման, զորքերում կանխարգելիչ միջոցառումների իրականացման և այլ ուղղություններով արձանագրված արդյունքները:
Ռազմական ոստիկանության պետի պաշտոնակատար, գնդապետ Ալեքսանդր Աղաջանյանը հանձնարարականներ է տվել զորակոչի աշխատանքների պատշաճ կազմակերպման, առկա խնդիրների լուծման և առաջիկա ծրագրերի իրականացման վերաբերյալ:

В военной полиции подведены итоги проделанной работы
4 мая в Военной полиции Министерства обороны Армении состоялось совещание, в ходе которого были подведены результаты работы, проделанной за прошедшие месяцы 2020 г. С докладами выступили заместители начальника военной полиции, начальник штаба, начальники отделений.
В докладах и отчетах были выделены выполненные работы, результаты по выявлению коррупции и снижению рисков в Вооруженных силах, устранению криминальной культуры, осуществлению превентивных мероприятий в войсках и по другим направлениям.
И. о. начальника военной полиции, полковник Александр Агаджанян дал поручения по должной организации призывных работ, решению существующих проблем и реализации предстоящих программ.