Մենք՝ հայերս, երբևէ աշխատանքից խույս չենք տվել. Հակոբ Արշակյանի ուղերձը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրում է․
Մենք՝ հայերս, երբևէ աշխատանքից խույս չենք տվել և մեծապես մեր աշխատասիրության շնորհիվ է, որ հաղթահարել ենք և շարունակում ենք հաղթահարել խոչընդոտները՝ մեր երազած Հայրենիքի կերտման ճանապարհին։
Շնորհակալ եմ ռազմարդյունաբերողներին, հեռահաղորդակցության ու փոստի աշխատակիցներին, ինչպես նաև բարձրտեխնոլոգիական համայնքին, ոլորտում ընդգրկված յուրաքանչյուր աշխատակցի և գործատուի հատկապես կորոնավիրուսի հետևանքով ստեղծված իրավիճակում ճկունություն և բարձր գիտակցություն ցուցաբերելու, անձնվեր աշխատանքի համար։
Անգամ հեռավար ձևաչափով, շնորհիվ Ձեզ և Ձեր կողմից ստեղծված լուծումների՝ մեր տնտեսությունը, կրթական, սոցապահովության և հատկապես առողջապահական համակարգերը կարողանում են իրականացնել իրենց գործառույթները, գործել, աջակցել ու փրկել կյանքեր։
Շնորհավոր մայիսի 1, մենք դեռ շատ աշխատանքներ ունենք միասին իրականացնելու՝ ի նպաստ մեր քաղաքացիների անվտանգության ու բարօրության, հանուն մեր երեխաների լուսավոր ապագայի»։

Мы, армяне, никогда не избегали работы: послание Акопа Аршакяна
Поддержи А1+!Министр индустрии высоких технологий Акоп Аршакян разместил на своей странице в Facebook поздравительное послание по случаю Дня труда.
В послании Акопа Аршакяна, в частности, говорится:
мы, армяне, никогда не уклонялись от работы, во многом благодаря нашей старательности мы ее преодолели и продолжаем преодолевать препятствия на пути строительства Родины, о которой мы мечтаем.
Я благодарю работников военной промышленности, телекоммуникаций и почтовой службы, а также сферы высоких технологий, каждого работника отрасли, особенно работодателя - за его гибкость и высокую осведомленность, за преданную работу особенно проявленные в период эпидемии коронавируса.
Даже в условиях удаленного режима, благодаря Вашим решениям наша экономика, образование, социальное обеспечение и особенно системы здравоохранения могут выполнять свои функции, поддерживать и спасать жизни.
Поздравляем с праздником 1 Мая, у нас еще много работы - для обеспечения безопасности и благополучия наших граждан, во имя светлого будущего наших детей».